A co dál? Nic?

28. března 2015 v 12:22 | LeS |  Zamyšlení
"S depresemi vůbec neměl létat," myslím, že názor většiny lidí. Váš sen, smysl života je létat, víte, že už létat nebudete moci. Kritizujete podmínky ve společnosti, ale máte pocit, že vás nikdo neposlouchá... Rozešla se s vámi přítelkyně, nevíte, jak dál... Co uděláte, když se dostanete do letadla? Chcete dát o sobě vědět. Nemáte, co ztratit... Ale zmaříte další lidské životy. Za to, že vás neposlouchali? Že něco neudělali? Vztek, smutek, beznaděj, všechno se zamíchá v jediný čin.
Nesouhlasím s tím, co udělal! Jen dokážu pochopit. Že na otázku a co dál? Co bude dál? Neviděl nic pozitivního. Všem pozůstalým přeji, aby se s tou otázkou Co bude dál? dokázali vyrovnat. Zažívají beznaděj, smutek, vztek. Prosím, ať není šířená dál. Vezměme si z toho ponaučení.
V kokpitu letadla dva lidé, nelétat s depresemi... ale i naslouchat druhým, snažit se jim pomoci, ale netolerovat ničení, zabíjení... Situace se mají řešit. A pokud to nejde jedním způsobem, možná by to šlo jinak. Mohl psát dopisy, na internet, stávkovat... Člověk se bojí, že něco ztratí. Že ztratí svůj sen. Ale čím víc se bojí, tím spíš to vše přivolá. Tím spíš udělá věci, které ty sny zmaří.
Také jsem přišla o své životní sny. A také to se mnou zamávalo. Beznaděj, smutek, bez vidiny čehokoliv jiného. (I když to jiné je tu vždy). Dělala jsem hlouposti, které by člověk jinak nedělal. Na život sobě nebo druhým bych ale nešáhla. Nevěřím, že se tím vyřeší jakýkoliv problém. A vždy jsem našla něco nového. Nějaký nový smysl života. Vím, co to znamená "zhroutil se mi svět", ale vím, že je to jen pocit. A ten odezní, když tomu dáme šanci. Chce to jen v tom pocitu neudělat nějakou další hloupost, která nás uvede do ještě větší beznaděje.
Mohla bych dát příklady lidí, kteří dokázali znova najít smysl života, i když zažili něco strašného. Ale jsou to osobní příběhy a nemám svolení od nich je tu publikovat. Končím tedy bez příkladů.
A jestli se ptáte a co dál? Tak já doufám ve společnost, která netoleruje špatnosti, ale rozumí tomu, proč se dějí. A ne stroje, ale člověk je tím, kdo může vykonat hodně špatného i dobrého.

Opětovné usazování viklanu, který vyvrátili vandalové.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 R. R. | Web | 28. března 2015 v 12:45 | Reagovat

mrzí mě, jak všichni vykřikují, že měl deprese, jako kdyby to všechno vysvětlovalo. je mi to líto, ale je to hloupý odůvodnění. taky mám deprese, ale nikdy bych tohle neudělala... troufám si tvrdit.
dobrý článek (:

2 Ginger White Ginger White | Web | 28. března 2015 v 12:46 | Reagovat

To je krásně napsaný článek.. Nesouhlasím s tím, co udělal, ale chápu, že už nemohl  dál. Mohl to ale vyřešit jinak a nemusel sebou vzít dalších 149 lidí.. Hlavně je mi líto těch rodin. :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra
www.kdyz-se-dvojcata-nudi.blog.cz