Kočka

29. března 2015 v 13:22 | LeS |  Záhady a zázraky
Psi jsou přátelští, hraví, snaží se plnit naše příkazy. Kočky jsou jiné. Ti neudělají nic, co sami nechtějí. Jsou tam, kde je jim dobře. A když si na nějaké místo zvyknout, jen těžko je přestěhujete. Přesto plní to, co si přejeme. Jen jim musíme dát prostor.
Moje dcera udělala pro kočku pokojíček. Dala jí tam pamlsky, vyvýšená místa, měkký pelíšek... všechno, co by si kočka mohla přát. Naše kočka je více doma než venku. A čím je starší, tím více se rozvaluje doma na měkkém koberci. Ale jak jsem psala, je hrdá. Takže přijde, když ona chce. Ne když si vzpomene moje dcera. Takže ji dcera volala, lákala, nepřišla. Volala jsem i já. Bylo mi to divné. Kde může celý den být. Jak kdyby to věděla. To určitě, já přijdu, a vy mě budete tahat a k něčemu nutit.
Dcera to vydržela do večera. Pak začala být protivná. Večer měla totiž vše uklidit. A kočka si pelíšek ani nevyzkoušela. Tak jsem dceři řekla, že to zkrátka nesmí chtít tolik. Prostě přijde, přijde, nepřijde, nepřijde. Tak jsme šly dělat společně večeři a na shánění kočky pomalu zapomínaly. A co byste řekli? Přišla.
Ještě jeden příběh. To zas dcera vymyslela prolézačku pro myš. Dala dohromady ruličky od toaletního papíru, prostříhala otvory... no úžasné. Jen ta myš chyběla. Chodila za mnou, ale já jí myš zakázala. To teda nikdy! Asi si myslela své. A naše kočka také. Když jsme příště otevřely venkovní dveře, vítala nás naše kočka. S myší v tlamě. Normálně nám myši nenosí, to už spíš nacházíme peří v okolí, ale když jsme tentokrát chtěly myš... Dcera ječela, kočka nechápala a já se smála. Tak chceš tu myš nebo ne?
Ať mi nikdo neříká, že zvířata nejsou inteligentní. Jen jim rozumět :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Koho máte raději?

Psi
Kočky

Komentáře

1 Zita Zita | Web | 30. března 2015 v 14:16 | Reagovat

Já jsem přesvědčená o tom, že zvířata inteligenttí jsou a mnohdy víc, než si vůbec dokážeme připustit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra