Pirátské e-maily

24. března 2015 v 21:51 | LeS |  Finance s.r.o.
Také vás tak otravují spamy? A také máte občas problém rozeznat, jestli se jedná o pravdivý e-mail nebo o nějaký podfuk? A také je vám v tom pátrání po pravosti na škodu spíše to, že umíte jazyky? Kdyby je člověk totiž neuměl asi by e-mail bezmyšlenkovitě smáznul a víc se jím nezabýval. Takhle si ho ze zvědavosti přeloží, a pak se děsí. Můj příběh.

Normálně mažu všechny e-maily typu - "můj přítel mi dal tvůj e-mail" nebo "are you ready to chat this night" oder "pay, you are attacked". Jenže v e-mailu se mi objevila zpráva, že se někdo přihlásil k mému účtu z Německa. A pokud jsem to nebyla já, ať si změním heslo. Zkoušela jsem podporu stránek a tam mi bylo řečeno, že administrátor toto opravdu rozesílá, ale že se nemusím děsit, protože nemusí počítač vycestovat, ani se někdo v Německu nemusí přihlásit, stačí, když to má ten počítač nějak zabudován v sobě (neptejte se na technické podrobnosti, schválně píši mlhavě, protože si je nepamatuji). Pro mě jako laika - moh se přihlásit a nemusel. Heslo jsem pro jistotu změnila.

Následovalo to, že jsem se chtěla přihlásit na moje oblíbené stránky, ale ony byly nedostupné, protože je prý napadl hacker. Ale podařilo se zamezit šíření a stránky byly včas odpojeny... To už jsem začala být nejistá. A změnila raději postupně hesla všude možně. Doporučuji si heslo propojit se stránkou a napsat to první, co vás napadne. Například pro heslo do banky "mam535milionu", pro stránky, které vás štvou "999jetovopruz666",... mě osobně to pomohlo a ještě se při psaní hesla pobavím.

Zpět k tématu. Když jsem měla všude takto změněná hesla, přišla mi do e-mailu faktura z německého Telecomu. V němčině. Rechnung Nr. 597 ist fällig ... atd. Z adresy, která vypadala jako telecom. To mě zarazilo. Na stránkách telecomu jsem se nic nedověděla, tak jsem psala kamarádům do Německa. A ti mi našli instrukce od telecomu, že o pravosti faktury se mám přesvědčit raději na jejich stránkách, a že nemám na nic klikat. Přiznám se, že jsem byla tak naštvaná, že být to české O2, tak volám, ať si něco udělají s takovými e-maily, že je někdo zneužívá. V němčině jsem si na to netroufla.

Jak se bránit? Asi dělat do poslední chvíle hloupého. Nic neznámého neotvírat, na nic neklikat... Pokud někdo znáte nějaké stránky, kde člověk může nahlásit tyto podvodné e-maily, tak napište. Ale jen zaručeně pravdivé. Odkaz s přesměrováním na Bahamy neberu :-)

Tak přeji jen příjemné e-maily od kamarádů, ať už napíšou - "Jak se máš?" "How are you?" "Wie geht's dir?"....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zita Zita | Web | 25. března 2015 v 6:33 | Reagovat

Mně se stalo něco podobného, minulý rok jsem se nemohla dostat do e-mailové schránky a když jsme zavolali na seznam.cz, bylo nám řečeno, že z mé schránky někdo začal odesílat stovky spamů, na otázku co s tím, mi bylo řečeno, ať si založím novou schránku, ale to jsem enchtěla a tak mi umožnili vstoupit do mé vlastní schránky na 30 min. a musela jsem si změnit heslo. Mrkla jsem do odeslaných zpráv a opravdu se mi tam  dostal jakýsi hacker.
Jinak já na nic neklikám a všechno bez milosti rovnou mažu.

2 slunecnyden slunecnyden | 25. března 2015 v 22:16 | Reagovat

Tak to děláte dobře, a určitě jste i dobře zareagovala s tou změnou hesla. Akorát to člověk naštve. Nejlepší by bylo, kdyby si ti hackři našli jinou zábavu a vydělávali si peníze třeba vymýšlením počítačových her :-) Teď jsem zrovna četla, jak si tvůrci počítačové hry za minulý rok vydělali 515 milionu EUR.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra
www.kdyz-se-dvojcata-nudi.blog.cz