Záhada bot

25. března 2015 v 17:40 | LeS |  Záhady a zázraky
V některých rodinách schovává skřítek ponožky, v některých dokumenty, u nás máme skřítka botového. A nejspíše má každou nohu jinak velkou.
Začalo to nenápadně. Dcera s babičkou vyrazily na výlet. Dcera si nazula nové střevíčky. Chodila s babičkou po městě, a po chvíli si začala ztěžovat: "Babičko, mě tlačí botička?" "Jak tě může tlačit? To je nesmysl!" a šlo se dál. "Jenže mě opravdu tlačí, já mám asi jednu nožičku větší..." "To je hloupost!" Jenže pak si dcera postavila hlavu, a jednu botu sundala, že dál nepůjde, že to nevydrží. A byla tak umanutá, že se babička teda sklonila, a asi hlavně, aby jí dokázala, že jsou obě boty a i nohy stejné, tak je porovnala. A ejhle. Jedna bota byla opravdu menší než druhá. Nějak se stalo, že se dvě různě velké boty zkoušely tak dlouho, která padne lépe, až se pomíhaly.
No, dobrá, co se dalo dělat. Stalo se. Botky nevyměnili, ale dokoupili jsme si další, menší pár darovali, větší si nechali. Na příhodu se přes zimu zapomnělo.
Jenže přišlo jaro. A skřítek se probudil. Vytáhla jsem kecky. Úplně jiné boty. A zas to tu bylo. "Mě tlačí bota," ozývala se dcera... "Jak tě může tlačit?" zas ta stejná písnička... A najednou - měla opravdu každou botu jinou. Nějak se stalo, že se v naší rodině objevila jedna bota menší a jedna větší, jinak úplně stejné i stejně ochozené... Protože botky nekupuju jen já, říkala jsem si, asi jsme koupili náhodně dva páry, jeden větší, jeden menší a šla hledat ty druhé boty do páru. Nenašla. Skřítek. Poťouchlík botový.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kateřina Kateřina | Web | 25. března 2015 v 18:45 | Reagovat

Ahoj. Předně Ti chci poděkovat za komentář a za názor z druhé strany. Určitě máš pravdu, že děti potřebují hranice. Na druhou stranu - když jsem včera šla za matkou s malým synem a ten syn ji objal, ona začala křičet: "Ty magore, okamžitě mě pusť, co si o sobě vůbec myslíš?!" Z takových matek je mi smutno a ty děti bych jim nejradši okamžitě ukradla.

Skřítci jsou zákeřní, berou, míchají, schovávají a ničí snad všechno v domácnosti. (:

2 slunecnyden slunecnyden | 25. března 2015 v 22:21 | Reagovat

Kateřinko, reagovala jsem zpátky... A trochu z vesela - krást se také nemá :-) :-) To můžou jen skřítci zatrolení, ale i ti budou jednou dopadeni, nebo za trest bez sušenek :-)

3 Dubiouscat Dubiouscat | Web | 13. března 2016 v 16:19 | Reagovat

děkuju za odkaz! Hned se cítím líp, asi je těch botových skřítků víc druhů! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra
www.kdyz-se-dvojcata-nudi.blog.cz