Životní poslání

14. března 2015 v 15:07 | LeS |  Zamyšlení
Znáte Tajemství? Ten film nebo knihu? Ve filmu jeden muž říká podobná slova - ve vesmíru neexistuje žádná tabule, na které by bylo napsáno, tento muž (žena) a vaše jméno, jehož životním cílem je... a teď tři tečky, a jediný náš úkol je najít tu tabuli, přečíst tato slova a zařídit se podle nich.
Neexistuje. A přesto ji tak často hledáme. Tabuli s nápisem. Mimo nás. U rodičů, známých, kolegů, superstar... Máme otázky. Co je mým životním cílem? Co je mým životním posláním? K čemu se hodím? Čemu se mám věnovat?
Někdo s hledáním skončí, usadí se, občas je nespokojen, nadává, ale neudělá nic pro změnu. Jiný hledá stále, zkouší drogy, harazd se životem, nezávazný sex, víc a víc peněz... Hledáme, co by nás konečně uspokojilo. Co by nás konečně naplnilo a učinilo šťastným.
Kdo jsem, čím jsem, co mám dělat? Bojovat? Zařadit se do společnosti? Někdy je to hledání ode zdi ke zdi... A pak najednou... Potkáte lidi, kteří vyzařují vnitřní spokojenost. Jsou to umělci, léčitelé, inženýři, řemeslníci... Jsou to obyčejní lidé. Nezáleží na profesi. Jsou to lidé, kteří nacházejí radost v tom, co dělají. Ti našli životní poslání. Od těch se můžeme učit.
Učit se. Ale každý krok je na nás. Každý krok k našemu životnímu poslání. K tomu zasloužit se o to dělat to, co nám přináší radost. Činnost, která obohacuje nás,... a kterou jsme prospěšní druhým.
Myslím, že to důležité není někde venku, ale uvnitř každého z nás. A pokud se budeme ptát sami sebe, nalezneme i odpovědi. Na naši radost, místo na tomto světě, i na naše životní poslání.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Beatrice Beatrice | Web | 15. března 2015 v 10:44 | Reagovat

Vidím, že jsi to pojala jinak, než já. Teď už rozumím tvému komentáři. Slovo "poslání" se dá pojmout skutečně různě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra
www.kdyz-se-dvojcata-nudi.blog.cz