Diskutujete se šéfy?

24. dubna 2015 v 17:59 | LeS |  Zamyšlení
Uklízela jsem staré věci a náhodou mi padl do ruky jeden názor psaný tužkou na papír z dob mých vysokoškolských studií. Zajímal by mě názor kohokoliv k tomuto tématu. Diskutujete se šéfy? A nechají si vaši šéfové něco říci?

"... jedná se o odlišný vztah k autoritám v rámci jednotlivých kultur. Tento rozdíl je dán historicky. Komunismus zanechal v lidech (Češích) tichý souhlas s nadřízenými, ale také nevyjádření nesouhlasu s rozhodnutím nadřízeného mezi méně mocnými zaměstnanci podniku - typická česká vlastnost - pomlouvání. Dále si myslíme, že Češi vnímají svého šéfa spíše jako autoritativní osobu s velkou mocí než jako člověka, kterému je možné poradit, jako kolegu. Jde o odlišné vnímání rozdílů moci."

Zkráceně. Šéfové jsou lidé, kterým se zaměstnanci bojí něco říci a raději je pomlouvají, protože to jinak prostě nejde.

Kdybych k tomu měla napsat svůj komentář, domnívám se, že i šéf je hlavně člověk. Některému lze říci názor, u některého je lepší se držet zpátky, některému řeknete názor, a stejně na něj nereaguje, některý vyslechne, dá si dohromady názory různých lidí a s odborností (nejlépe i lidskostí) zajistí vyřešení problému.
Myslím, že šéfové jsou lidé, kteří mají velkou moc, velkou zodpovědnost, vyšší finanční ohodnocení - a tak i když se nám to nezdá, je na ně kladen i větší tlak. Ať už je to strach, že přijdou o dobré místo, nebo strach, že podřízení udělají nějakou chybu. Určitě je tu i tlak časový - rychle a správně se rozhodnout. Protože každý šéf má obvykle svého šéfa.
Nezávidím šéfům a nezávidím ani podřízeným... mezi oběma se tvoří určitá hranice, propast nebo spojení, které vytváří obě strany. Takže si nemyslím, že platí výhradně - "máme špatného šéfa" nebo "mám hrozné podřízené". Je to na obou skupinách. Buď se vzájemně respektují nebo nespolupracují. A pokud máte opravdu tak hrozného šéfa, že se to nedá, zamyslete se, jestli ta skupinka podřízených tomu nepřispívá. A pokud si myslíte, že podřízení jsou blbci, nebude to náhodou i tím, že se na ně tak díváte?
Můj názor. Psáno z praxe.
A jinak hezký víkend a ať vám ho práce nekazí .-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra