Frajer

9. dubna 2015 v 22:17 | LeS |  Zamyšlení
Jednou jsme s dcerou viděli partu kluků utíkat z obchodu. Došlo mi, že v tom bude nějaká lumpárna, ale netroufla jsem si nastavit nohu, aby o ni zakopli. V obchodě byla zoufalá prodavačka, protože jí ukradli nějaké peníze z pokladny. Otevřela ji, oni jí hrábli do pokladny - byli rychlejší, bylo jich víc... A pak si asi mysleli, jací jsou frajeři.
Já jsem si jen říkala, nechala bych je postarat se o dítě, a pak by bylo vidět, jací jsou frajeři. Postarat, to znamená zajistit bydlení, jídlo, oblečení, vydělat peníze. Zajistit, aby si dítě něco neudělalo a v době, kdy budou v práci, aby dítě mělo jiné hlídání... Myslím, že spousta matek a otců mi dá za pravdu, že ta pravá frajeřinka je o tom nezdrhnout od plačícího dítěte a prázdného rodinného konta... Frajer je pro mě otec, který se dokáže postarat o dítě nebo rodinu. Nemyslím tím přímo vydělat velké peníze, ale snažit se o zabezpečení rodiny, vychovávat dítě, a hlavně to nevzdat. I když přijde o práci. I když udělá nějakou blbost. I když ho ostatní naštvou. I když věci nejdou podle plánu. I když... doplňte cokoliv.
Další skupinku frajerů mám řidiče. Nemyslím ty řidiče, kteří zkoušejí, kolik to dá než se vybourají nebo ohrozí jiné. Myslím řidiče, kteří zastaví na přechodu, i když pospíchají. Řidiče kamionu, kteří dokážou ovládnout ten velký stroj a vejít se i tam, kde se podle mě nedá vejít ani malým autem. Muže, kteří skvěle ovládají nějaký stroj. Řidiče, kteří zastaví při nehodě. Řidiče, kteří rychle zareagují a zabrání tak nehodě při chybě druhého. Odbivuji řidiče - frajery - kteří dokáží zachovat klidnou hlavu, i když si ti okolo zaslouží nadávky.
Frajeři jsou podle mě muži, kteří něco umějí. Nezáleží na tom, jestli umějí zatlouct hřebík nebo rozumí teorii relativity. Obdivuji muže, kteří dávají čas něčemu smysluplnému. Muže, kteří se dokáží pro něco nadchnout. Ať je to vybudovat podnik, dům, najít zkamenělinu, starat se o zvířata, nebo třeba "jen" rodinný výlet. A úžasní jsou muži, kteří si dokáží poradit v každé situaci. Ať už tím, že věc vyřeší, nebo si pozvou někoho (kamaráda), nebo to prostě nějak zařídí.
A frajer je ten, kdo pomůže slabšímu. Kdo otevře dveře ženě, i když té ženě není zrovna dvacet a nemá minisukni. Kdo pomůže paní do autobusu s taškou a nenadává, že si neměla toho tolik kupovat, když to teď neunese.
Možná se budete divit, ale pár frajerů jsem už v životě potkala. A setkala jsem se s hodně muži, kteří tu frajeřinku občas udělali. Frajeřinkou myslím to, co jsem napsala - pomoc druhému, dát někomu přednost, udělat něco, z čeho nemají zrovna okamžitý zisk, nadchnout se pro dobrou věc, věnovat se dětem,... je toho hodně.
A když mám tu možnost, tak takto veřejně bych všem těm frajerům chtěla poděkovat. A i kdyby se ty frajeřinky nesčítaly tam nahoře, tak určitě získávají srdce žen. A to za to snad stojí.

Tak díky, a pro všechny frajery - jedno točené :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zita Zita | Web | 10. dubna 2015 v 5:44 | Reagovat

Taky jsem v životě pár "frajerů" potkala, mám na ně stejný názor, jako vy.  Jenže víc jsem asi potlaka těch co ze sebe frajery jen dělají a ti nestojí, jak by děda řekl, za fajfku tabáku.

2 slunecnyden slunecnyden | 11. dubna 2015 v 20:57 | Reagovat

Zito, to jste napsala úplně přesně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra
www.kdyz-se-dvojcata-nudi.blog.cz