Generální úklid

12. dubna 2015 v 14:53 | LeS |  S nadhledem
Přišlo jaro. Už můžeme říci, že ano. Včely bzučí, pupeny rozkvétají, na zahradě nám dělají radost květiny, schováváme zimní bundy. A máme chuť udělat ten pořádný jarní úklid.
Člověk zná několik rad:
Naplánovat si ho dopředu
Zapojit celou rodinu
Začít vyházením nepotřebných věcí
Začít zeshora a na jednom místě a postupně to hrnout pryč
Vyluxovat, utřít prach, umýt okna, vytřít a vyprat záclony
Už jen při tom psaní se cítím unavená... to se přeci všechno nedá zvládnout za jeden jediný jarní víkend. Navíc, když je venku tak krásně!
Jenže pokud zrovna nejste celé dny doma (a úklid je vaším jediným koníčkem), nejste kontejnerový typ (přistavit kontejner a vše vyházet), nepozvete si televizi (aby vám předělala část bytu) a nechcete úklidovou firmu (to bych předtím musela uklidit, aby mě nepomluvili), tak nemáte na vybranou.
Já se pustila do jediného pokoje. Pokoje mé dcery. Ne, nemám puberťáka, holka je na základce. A má strááášně moc práce, a potřebuje strááášně moc věcí, takže ten pokoj někdy vypadá katastrofálně. Pro mě jako matku. Pro ni asi ne, protože jí to nevadí. Ví, že vše se má alespoň "schovat" - do skříní, poliček, boxů, pod postel (má vyvýšenou postel, kde má udělaný bunkr), srovnat věci na stolku a na zemi mít minimum věcí. Prostě tak, aby to alespoň vypadalo uklizeně.
Nevím, kde začít. To jsem si říkala, když jsem do pokoje vešla. Chtěla jsem jen umýt okno, vyprat záclony, závěsy, povlečení... ale pak mi to nedalo. Přiznám se, vyházela jsem věci, které se mi zdály k ničemu. Staré pet-lahve (různě barevné), víčka, natrhaný toaletní papír (nepoužitý) a zbytky látek (jen ty kousíčky), kameny, listy, dřívka - prostě všechno, co jsem si říkala, že si to zas nakramaří. Nechala jsem lego (to bylo drahé), její výtvory (je úžasně šikovná), plyšáky (lapače prachu). Přece jen si ještě vzpomínám na dobu, kdy jsem byla dítětem.
Když jsem to vše zvládla, domyla okno a pověsila záclony, tak jsem si jen říkala, jak ten pokoj tím umytým oknem prokoukl. A rozhodla jsem se, že nebudu nadávat. Ty sis to neuklidila, atd. Prostě se budu snažit být zas trochu důslednější, a navíc - ona mi to vynahradí jinak :-)
Tak zdar a sílu do jarního úklidu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra
www.kdyz-se-dvojcata-nudi.blog.cz