To nezvládnu

8. dubna 2015 v 22:00 | LeS |  Zamyšlení
Pustila jsem se do kreslení víl. Postavy jsem nikdy nějak moc neuměla. Dcera říká, že dobré, mě to přijde jako katastrofa. To fakt nezvládnu. To prostě při nejlepší vůli nedám. Copak jsem malíř? Pořád to není dost dobré k tomu, abych to mohla ukázat. Pak jsem si vzpomněla na všechny ty věci, kdy se zdálo, že to je nad moje síly.


Třeba uháčkovat dečku. Zacuchává se to, nerozumím popisu, nevím, jak to vzít, jak to provlíknout... a nakonec mi přijde uháčkovat dečku snadné - jen chvíli času a trpělivosti.

Nebo obrázek. Na začátku je jen prázdný papír a tužka. A člověk se nějakým způsobem snaží vyplnit prostor... Možná se na to nedá ze začátku dívat, ale pak je to slušné, pak ještě lepší... Pokud je to pro člověka důležité a dá tomu dostatek cviku a času, dokáže cokoliv.

Skládali jste někdy puzzle? Také máte před sebou na začátku hromadu dílečků, které skládáte dohromady. Ze začátku nevíte moc jak, dáte jeden dílek k druhému, a postupně vám vznikne obrázek. Někdy nevíte, jak dál, pak se zas chytnete někde jinde... Ale když nevzdáte, dotáhnete do konce. Jako třeba polystyrenová vajíčka ozdobená dcerou.


Jakákoliv věc, kterou si člověk vezme do hlavy se zdá na počátku nesnadná. Ať už máte háček a vlnu, papír a tužku nebo třeba boty, kolo, surf, cihlu, nebo jen plán v hlavě... Někomu jdou věci snáze, někomu hůř. Ale nic nejde dotáhnout do konce bez výdrže a motivace. A tou nejlepší motivací je radost z určité činnosti a chuť věc dotáhnout do určitého konce. Z mé zkušenosti - peníze, časový termín, učitel, pochvala, trest - nic není takovou motivací, jako chuť věc udělat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 it-is-my-opinion it-is-my-opinion | Web | 9. dubna 2015 v 19:54 | Reagovat

Ano, taky se mi tak stává. Vždy si říkám, že už to opravdu nezvládnu, ale všechno nejde hned. Musím mít nějakou výdrž a trpělivost ;-)

2 slunecnyden slunecnyden | 11. dubna 2015 v 20:54 | Reagovat

To máš pravdu. Bez toho to nejde.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra