Unaveni z životních náhod

30. dubna 2015 v 23:26 | LeS |  Záhady a zázraky
Tak... a co s tím, když člověk zažije nějakou náhodu? Jentak, třeba zažijete kousek z toho, co se vám zdálo. Nebo na někoho myslíte a on vejde do dveří. Nebo si všichni v jeden den obléknou stejnou barvu oblečení. Všimnete si toho, nevšímáte? Usmějete se, naštve vás to? Já jsem dnes přišla domů a říkám dceři, že má dnes svátek Klaudie. Jsem asi otočila kalendář a myslela si, že je úterý 5.5. :-) Přijde mi to takové "čarodějnické jméno". Dnes má ve skutečnosti svátek Blahoslav. A dneska na čarodějnice si pustíme náhodně pohádku - myslím Bída a štěstí - a zrovna tam to jméno je (mimochodem krásná pohádka). Úsměvné, náhodné.
Nebo se mi zdálo jedno jméno. Martin. Proč ne. Jen jsem si to zapamatovala. A pak ho potkám. Nic. Prostě si povídáme. A jdu ráno do práce a na okně nějakého zaparkovaného auta moje a jeho iniciály a srdíčko. Chodím pořád stejnou cestou, nikdy tam takové auto nebylo. A to je jako co? Náhoda. Ovšem. :-)
Nebo se tak dívám ven. Myslím na práci, jak mě šíleně nebaví... Nebo i baví, ale vadí mi lidé... Nebo nevadí, ale mohlo by být líp... Nebo... prostě se zamýšlím nad tím, jaká by to byla paráda, kdyby člověk mohl dělat něco, při čem by nemusel poslouchat rozkazy, a z pole se vznese bílý holub. Na normálním poli - ani vrabčák, ani šedivý holub, ale bílý holub.
Nebo se mi v noci zdál sen, že netekla voda. Trochu tekla, pak přestala. Přijdu do práce, jdu postavit vodu jako každé ráno. No jasně, voda trochu teče, pak přestane. Jen jsem se usmála.
Člověk prostě někdy chce nějaká znamení, aby věděl, co dál. Jenže i když je dostane, tak stejně neví - mám tomu věřit, nemám, a to jako znamená co? Prostě takové čarodějnické... tak už aby byl ten 1.máj :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 13. února 2017 v 12:44 | Reagovat

Tak to jsou takové ty záhadičky, nad kterými se často pozastavím i u sebe. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra
www.kdyz-se-dvojcata-nudi.blog.cz