Záhady Arnošta Vašíčka

15. dubna 2015 v 22:17 | LeS |  Shlédnuto, přečteno, slyšeno-recenze
Abych řekla pravdu, obdivuji lidi, kteří se dokáží zabývat záhadami a uchovat si zdravý rozum. Šamani, kartářky, záhadologové - ti všichni odkrývají něco, co nás fascinuje. Něco, co nedokážeme uchopit rozumem. Něco, co nás láká, ale zároveň tušíme, že není radno si s něčím takovým zahrávat.
Jenže člověk je zvídaví. Chce vědět víc a víc. A fascinuje ho, co vše může objevit. I já jsem si zakoupila jednu z knih Arnošta Vašíčka. Hned se do ní začetla. Před chvílí ale odložila, protože si nemyslím, že by to bylo čtení na dobrou noc. Některé ty věci jsou opravdu na rozmezí čarodějnictví a psychopatie. Navíc napsané tak poutavě, že člověk se nemůže odtrhnout a musí zkoumat a sledovat a bádat a rozumově přemýšlet, jak to tedy vlastně je, a co je na tom pravdy. Odkrýt tu jednu slupku a další, a ještě jednu... Prostě lépe číst za denního světla.
Ale co teprve přednáška s tímto člověkem "naživo". Arnošt Vasíček umí poutavě vyprávět. Říká souvislosti, vtáhne do příběhů, přeskakuje z místa na místo a přitom se drží jednoho tématu, doplní fotografiemi, vtipem. A člověk sedí jak přikovaný na židli, která je parádně tvrdá, ani se nepohne, hltá každé slovo a při závěrečném - "máte někdo dotazy?" je tak fascinován vším, co slyšel a nad vším ještě rozmítá, že dotazů má na několik dalších večerů, jen neví, kterým začít.
Možná bych mohla citovat úryvek z knížky, ale snažší bude, když si najdete některou v knihkupectví. A jsem zvědavá, jestli se budete moci odtrhnout nebo si jí ponesete domů :-)


Jinou záhadnou fotku nemám než tuto: Velbloud u vody :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra