Botanická zahrada Praha-motýli

3. května 2015 v 14:22 | LeS |  Výlety
V sobotu jsme dostaly nápad a vypravily jsme se (my ženy z rodiny) do botanické zahrady v Praze na křehké kouzlo motýlů. Cesta je tak jednoduchá, že jsme trefily i jako nepražandy - metrem C - Nádraží Holešovice, a poté autobusem, který nás dovezl až na konečnou Zoologická zahrada.
Výletním cílem mnohých rodin se stala nejen zoologická, ale i botanická zahrada. A tak kromě natřískaného autobusu nás čekala i frotna kolem skleníku Fata Morgana. Ta neodradila dospělé, ani děti, a všichni poslušně čekaly a těšily se. Ve stánku před skleníkem šly na odbyt sušenky a "červená limonáda" KARKADE, studený čaj ze slezu súdánského, který obsahuje vitamín C.

A pak se člověk konečně dostal dovnitř. Využil šatny k odložení věcí a nutného WC a vydal se do jiných světů, suchých tropů, suptropů, tropického pralesa.
Zážitek umocňuje zpěv ptáků a třepetání motýlů. Vyfotit si ale motýla na rostlině není snadné. Jen málokdy si sedne blízko vás, a ukáže na obdiv svá křídla.
A tak křídla motýlů si šlo prohlédnout a vyfotit jen na skle skleníku, když se pokoušeli dostat ven, a bylo mi jich trochu líto. Pamatuji, jak jsem si jednou obtiskla křídla mrtvého motýla do památníčku. Barva nevydržela dlouho. Zmizela. Tak krátce je lze obdivovat - něžní, třepetaví, krásní - jako čas baletek... Jen se dívat, fotit, obdivovat. Dotkneš se a umírají.
Když jsme byli malí, občas jsme našli kuklu - na půdě, a pak jsme sledovali, co se z ní vyklube. Myslím, že to nejčastěji byla nějaká můra, která vyletěla v noci.

I bez motýlů je ve skleníku co objevovat, obdivovat a fotit. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zita Zita | Web | 5. května 2015 v 6:40 | Reagovat

Nádherné vyprávění a fotky úžasné, některé ty rostliny ani neznám. Vypravily jste se do botanické zřejmě v pravý čas...

2 slunecnyden slunecnyden | 5. května 2015 v 21:47 | Reagovat

Tak to je co říct, když vy neznáte :-) Myslím tím, že spoustu kytiček poznáte i jen podle fotografií - obdivuji. Byla jsem v botanické před několika lety - na výstavě orchidejí - a to bylo také nádherné. Je opravdu moc hezky udělaný skleník i venkovní expozice.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra
www.kdyz-se-dvojcata-nudi.blog.cz