Braňte se

8. května 2015 v 10:18 | LeS |  Zamyšlení
Včera jsem přemýšlela nad tím, jak se bránit útočníkům. Jak chránit naše děti ve školách. Opravdu pomůže jen když školy zavřeme co nejvíce, aby nebyly přístupné veřejnosti? A co potom, když děti vyjdou ven? A co šikana ve školách? Silnější si troufají na slabší...
Jela jsem s jednou třídou v dopravním prostředku a byl to tedy mazec. Byli jsme vychováváni jinak, neříkám, že lépe nebo hůře... jen jinak. I ve vlaku se děti "kočkovaly", pošťuchovaly. Nic proti tomu nemám, potřebují si vyzkoušet svoji sílu, jsou to takové dětské hry - útok a obrana. Bráníš se? Necháš si to líbit? Jen se to nesmí přehnat.
Když jsem byla malá, hodně jsme se s bráchou rvali. A pamatuji, že mě to i bavilo. Navzájem jsme se provokovali, on navíc dělal jedno bojové cvičení, tak mi ukazoval nějaké chvaty. Prostě jsme se rvali a snažili se uniknout ze sevření.
Pamatuji si je a učím je dceru. Jak vyvrátit ruku útočníkovi. A zmizet. Volat "hoří", když jí někdo napadne. Nebýt důvěřivá k cizím lidem. Utéct k někomu v uniformě (i kdyby to měl být nádražák), pokud tam je, když není, tak se hlásit ke komukoliv. Hlavně reagovat, nenechat si věci líbit. Přestat se hýbat může slepice, když na ni útočí orel. Ale pokud někdo útočí na nás, je důležité naučit se obranu. Doufám, že ji nikdy nebudeme muset využít... Ale pokud útočníkům ukážeme - já jsem ten slabí, bude si troufat čím dál víc.

A o tohle jde ve videu z představení Domu rytířských ctnosti. Odkaz na jejich stránky:

U představení jsem se nasmála, ale zároveň poučila a musím přiznat, že jsem chtěla i vyzkoušet (tedy s kamarády).
Doporučuji si tedy pustit na youtube Animofest2015. Zajímavé je to určitě celé, ale to o čem píši je ve 2-3 hodina (2:03:30-3:06:34)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra
www.kdyz-se-dvojcata-nudi.blog.cz