Proč psát blog, který nikdo nečte?

1. května 2015 v 10:04 | LeS |  Zamyšlení
Tak jsem si tak položila otázku, proč psát blog, který nikdo nečte. Návštěvy pomalu mizí... Ne ne, nejsem nevděčná. Jsem opravdu ráda za každou... Komentáře nepřibývají... Mít hospodu, asi ji zavřu :-) By si na sebe nevydělala.
Jenže blog je něco jiného.

Blog je deník. Člověku není zrovna dvakrát do řeči a stejně sedne a něco přidá. Vypovídá se. Z naštvání, radosti, nebo jen přidá nějakou věc, která odpovídá jeho momentální náladě. Nebo se pochlubí tím, co vytvořil, co zažil, co viděl. Vypíše druhým své názory.

Blog je o lidech. Ráda si čtu cizí blogy. Překvapí mě, jaké myšlenky mají někteří náctiletí. S jakým nadhledem dokáží někteří lidé psát. Někteří rozesmějí, jiní šokují a někteří píšou jen tak ze života. Někde články nepřibývají, někde je každý den něco nového. A jaké krásné fotografie nebo malované obrázky jsem tu už objevila... baví mě poznávat lidi prostřednictvím jejich blogů.

Blog je závazek. Člověku se nechce, ale když už ho jednou začal psát, tak si říká, přece nepřestanu. A zvlášť ne kvůli takové hlouposti, že není navštěvován. Třeba jednou bude, doufá... A co když mě zrovna někdo čte, a divil by se, že tak najednou je blog zrušen.

Blog nežere peníze. Jediné, co do blogu člověk investuje, je čas. Pro někoho jsou možná čas peníze a nechce čas dávat do blogu - ale takový s tím ani nezačne.

Blog se nekazí. I když ho budete mít hodně dlouho, i když nebudete pokračovat, pořád vše zůstane tak, jak je. V naší proměnlivé době. A je tu ještě naděje, že blog je jako víno. Zraje. Dotváří se. Vyvíjí, stejně jako ten, kdo ho píše.

A abych shrnula toto vše - blog je pro radost. Pokud je psán s radostí, budete se k němu rádi vracet. A budou se k němu rádi vracet i druzí. Jako jsem se já vrátila k tomuto článku. O dvanáct hodin později. A musela si přiznat, že těch návštěv nebylo tak málo, a že vlastně záleží na úhlu pohledu.

A v té souvislosti mě napadlo rozčilování mojí dcery: "Ty pastelky není kam dát, proč jsme tak chudí, že si nekoupíme větší krabici." Moje odpověď: "Protože jsme tak bohatí, že jsme si nakoupili tolik pastelek, že se nám do té původní krabice už nevejdou."

Takže možná máte taky pocit, že píšete blog, který nikdo nečte. Ale možná, je to trochu jinak. A píšete vlastně svůj úžasný blog, který (když to nevzdáte a nesmažete) bude jakýmsi vaším deníčkem, průřezem kousku života. I když třeba máte už tolik napsaných článků, že to není kam dát, narozdíl od komentářů pod články :-)

On totiž ten blog má ještě jednu výhodu nebo nevýhodu. Blog je veřejný. Kdokoliv se může zastavit. Kdykoliv se připojit a články si přečíst. A pak třeba objevíte mezi těmi, kdo přijdou, blogové přátele. Lidi, kteří mají podobné názory, s kterými se začnete navzájem navštěvovat (na blogu), s kterými si popovídáte (v komentářích), a s kterými vám bude fajn, i když na ulici byste si netroufli prohodit ani slovo.

Moje důvody pro psaní blogu. Možná jich není moc. Možná jich není málo. Pro mě jsou důležité. A protože jsou, tak nemažu a dál píši blog, který... možná právě nyní... někdo čte.

6.6.2015 - počet celkových návštěv dalo rok mého narození .-) Děkuji všem za návštěvu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zita Zita | Web | 2. května 2015 v 5:56 | Reagovat

Já jsem několik, no vlastně spoustu blogů zrušila a sama když někam zabloudím a pak zjistím, že ten blog, který jsem kdysi navštívila - navštěvovala už není, tak mě to moc mrzí. I z toho důvodu bych už NIKDY nechtěla svůj blog smazat. A tenhle blog je myslím i pro vaše děti, je v něm už tolik hezkého, že by to byla, jak se říká "věčná škoda" A jsem přesvědčená, že jakmile někdo už zkusil blog psát a pak blog zruší, že si stejně zanedlouho založí nový. A s blogem je to podle mne tak, že čím je starší, tím přibývají čteníři, nejen z blog.cz, ale přijdou i z google na pěkné vyprávění, nebo krásné fotečky.

2 Zita Zita | Web | 2. května 2015 v 5:58 | Reagovat

Nejdou mi zase dát hvězdičky, vyskakuje tady jakási cedulka, že doba platnosti tohoto formuláře vypršela. Tak aspoň takhle - *****

3 slunecnyden slunecnyden | 2. května 2015 v 20:01 | Reagovat

[1]: Zito, myslím, že máte pravdu... Také jsem smazala nenávratně kdysi nějaké básničky a povídání, a teď bych byla zvědavá, co jsem psala :-) Navíc jsem takový tip, že něco začnu, pak se naštvu a všechno zruším... takže to beru jako moji zkoušku - neničit, nemazat, jen psát :-) A jestli mám psát věci jen pro sebe, nebo i třeba pro jednoho člověka, který si něco přečte - tak raději pro toho jednoho člověka :-) A jinak ráda chodím na váš blog podívat se, co zas nového rozkvetlo. A určitě by mě mrzelo, kdybych nic nenašla! .-)

4 bichlicka bichlicka | Web | 7. července 2015 v 13:44 | Reagovat

To je asi problém mnoha blogerů - mají spoustu elánu, ale málo návštěvníků. A řekněme si popravdě - jakou radost člověku udělá, když si jeho článek někdo přečte a okomentuje :-) hlavní je vydržet a dělat to, co ho baví a i když se pak najde jen pár lidí, kteří se virtuálně navštěvují, tak to člověku stojí za tu námahu :-D

5 slunecnyden slunecnyden | 7. července 2015 v 19:55 | Reagovat

[4]: Souhlasím. Hlavní je ta radost a ty návštěvy také přijdou. Není nutné davové šílenství, stačí upřímný komentář .-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra