Řekni mi, co tě bolí, a já ti řeknu...

6. května 2015 v 18:27 | LeS |  Zamyšlení
Už vás někdy napadlo, jak moc o sobě prozrazujete, když druhému říkáte, co vás bolí? A obvyklou reakcí druhých je, tak si vezmi prášek, tak jdi k doktoru... ale kolik z nás napadne, že v tom, že ho něco bolí, může najít i řešení. A že sice prášek na chvíli pomůže, ale po čase se bolest vrátí. A stává se z toho bolest chronická, která se stále hůř a hůř léčí.
Pozor, neříkám tím, že byste měli zapomenout na doktory a prášky, jen si myslím, že je občas dobré zamyslet se nad tím proč. K tomuto tématu bylo napsáno spoustu knih, ale myslím, že i bez knih člověk pochopí, když se trochu zamyslí.
Například nohy - bojíme se, nebo nechceme někam jít, oči - nechceme něco vidět, uši - nechceme něco slyšet, ramena - naložili jsme si toho příliš, páteř - chybí nám opora, srdce - chybí láska, bolest - vina, zažívání - nechceme něco strávit, naopak zácpa - necháváme i to, co by mělo odejít...
Nedávno mě bolel ukazováček. Je to logické. Klikám na myš, přehnala jsem to s tím, že jsem byla na počítači. Ale ta bolest byla hrozná, neplánovaně se vždycky ozvala, nemohla jsem nic udělat, jen jsem říkala, au, au,... pak zas pominula. Tak jsem si naordinovala, že nebudu na počítači - což nejde, když ho člověk používá k práci. A přemýšlela jsem nad tou vinou. A ukazováček - ego a strach. V té době, kdy mě začal prst bolet jsem se i cítila ohrožena v jedné oblasti. A všechno se dělo bez upozornění - nevěděla jsem, kdy zas se stane něco špatného. Proto i ta vystřelovací bolest. Chvíli dobré a pak se to zas vrátilo, stejně jako v té životní situaci, kterou jsem řešila... A vina? Ať už to bylo tím, že jsem seděla jen u počítače místo, abych se věnovala něčemu jinému, nebo moje vlastní vina v té určité situaci, kterou jsem se cítila ohrožena, a kterou jsem si odmítala připustit... Snažila jsem se to řešit - a dobré - je to už několik dní, a ukazovák nebolí, i když ho hodně využívám.
Další příklady? Únava? Nebaví nás, co děláme. Obezita? Potřebujeme si obalit nervy. Krvácení? Ztrácí se radost ze života. Dutiny? Alergie na někoho blízkého. Astma? Dusivá láska. Zablokovaný krk? Jednostranné názory. Akné? Nějaký odpor vůči sobě (zkuste se mít rádi i s akné) :-)
Občas poslouchám lidi, když si stěžují - a my lidé si opravdu hodně stěžujeme. A občas si některé věci spojím. Někdy se podaří něco vyřešit, někdy si trváme na svém, někdy... život je prostě otevřená kniha. Některé problémy se daří vyřešit, některé řešit nechceme, a některé řešit zatím nelze.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zita Zita | E-mail | Web | 7. května 2015 v 7:52 | Reagovat

Já jsem o tomhle taky dost přemýšlela, ale myslím, že zase tak úplně u každého to neplatí.
Např.ty dutiny, měla jsem jednou šílený zánět (frajerka, chodila jsem i v zimě ve studeném větru bez čepice) a i když jsem s tím šla k lékaři a dostala ATB, od té doby se mi problémy vracely, jakmile mě ofouklo.

K těm kyčlím mi to taky moc nesedí, já už se narodila s poškozením, nejpíš proto, že moje maminka byla celých 9 měs. těhotenství na umělé výživě. Cokoliv snědla, hned zvracela.
Kyčel se mi tím prý nedovyvinul, mám ho zdeformovaný, chtěli mi ho měnit už ve 35 letech. Nějak jsem to cvičením zvládala, a asi i nízkou váhou, ale jak jsem nabrala po antidepresivech, tak se to teď projevilo naráz. Sedřená chrupavka na kost. I to je důvod, proč chci hubnout, myslím, že jinak by mi v mých letech obezita až tak moc nevadila, s věkem jsem smířená, jsem takový ten typ, co se nelíčí, nebarví si vlasy, celý život jsem se snažila v rámci možností pohybovat a ne vysedávat. Teď mám pohyb ztížený a protože mi chutná, tak šla kila opět mírně nahoru.

Přesto je to zajímavá teorie, už jsem něco i načetla na netu, tuším od MUDr. Jana Hnízdila.

2 slunecnyden slunecnyden | 7. května 2015 v 18:02 | Reagovat

Zito, já to beru jako jednu z možností. Pokud řešíme nějaký problém v životě, projeví se nám i na těle. A pokud nás něco bolí, trápí, tak proč nezkusit i tu možnost, že se zamyslím a zkusím najít, kdy mi to začalo - nebo proč se to znova ozvalo, co se dělo v mém životě. Třeba se to zdá nesmyslné, ale skuhrat a nadávat se dá kdykoliv. Tak proč nepřemýšlet... A podle mého názoru člověk nemusí být tlustý i když mu chutná. Jen musí být v pohodě. Pak i ty porce, které dokáže sníst jsou akorát. Pamatuji, jak jsem na střední tloustla a na vejšce hladověla a hubla... Stres jsem řešila jídlem. Teď jsem v pohodě, diety neřeším, jím, když je hlad a na co mám chuť a z mého pohledu jsem akorát. Když jsem se snažila jíst víc, abych přibrala, bylo mi akorát tak špatně. Takže jsem to přestala řešit. Může být, že člověk stářím přibírá, že má opotřebované kosti a chrupavky... ale několikrát jsem se na sobě přesvědčila, že když si vyřeším to, co je ve mě "zablokované", tak zmizí i bolest, nachlazení, apod... a kyčle znamenají strach postoupit vpřed, bezcílnost... vím, jak je nepříjemné, když má člověk nějaké zdravotní problémy, a i zmírnění bolesti je dobré... a za trochu přemýšlení člověk nic nedá .-) Pokud budete uvažovat, nedělejte takovéto "ale já mám pro co žít", ale zkuste najít, není tam někde náhodou skrytá nějaká myšlenka, že nemám pro co žít? Objevit, zdůvodnit si proč, a jít dál... tohle pomáhá mě. Ptát se a najít odpověď.

3 Zita Zita | Web | 8. května 2015 v 8:22 | Reagovat

Já vám to věřím, a je moc dobře, že to u vás funguje. Kdybyste viděla můj RTG snímek kyčlí, asi by jste se zhrozila. Pamatuji si, co mi řekl před 30ti lety profesor Kubát: "Tady se nedá dělat nic, než operovat. Jednoho dne se kloub zákonitě zadře."

Prostě v tomhle případě to tak je a já můžu děkovat Bohu, že to nastalo až za 30 let. Kdo tohle nezažije, tak neuvěří. Mám pocit, že metoda, o které píšete může působit vcelku dobře na obyčejné bolesti, ale ne na deformace a vrozené vady.

4 slunecnyden slunecnyden | 8. května 2015 v 9:29 | Reagovat

Zito, tak u vás bych viděla právě jako zázrak, že s tím, s čím jste se narodila, jste dokázala tak dlouho žít. A operaci odložit o 30 let. To je přece také neuvěřitelné. To jste v sobě musela mít také obrovskou sílu. Tak budu držet palce...

5 slunecnyden slunecnyden | 8. května 2015 v 9:44 | Reagovat

Zito a stejně by bylo zajímavé vědět,  co prožívala vaše maminka v těhotenství, že jí bylo pořád zle - co se jí dělo v životě... a také proč teď už na tu operaci musíte, když před 30 lety jste to zvládla - rozumím tomu, že se kloub používal (a zřejmě jste ho používala co nejlépe, říká se, že malá ale stálá zátěž je na chrupavky nejlepší, tedy stále používat, ale nepřetěžovat), ale i tak by bylo zajímavé zjistit, jestli stále není nějaký postoj, nějaká skrytá myšlenka - už jen, abyste šla s důvěrou na operaci a "nový kloub" vám dlouho sloužil.

6 Šárka Šárka | E-mail | 2. listopadu 2018 v 23:13 | Reagovat

Dobrý den.
Kniha Řekni mi proč ...... se mi dostala do rukou až teď. Mám prosím dotaz , pokud bude někdo číst tyto řádky napište mi prosím na můj e-mail sarkaolsanska@seznam.cz, děkuji.
Kniha vypadá zajímavě jen mě "zaráží", mate, stranová lokalizace a to jang otec na straně levé ? A jin matka strana pravá? Kde všude jsem nahlížela je to obráceně ?Levá matka pravá strana otec.Jeste jednou děkuji za odpověď . S pozdravem krásných dnů Šárka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra
www.kdyz-se-dvojcata-nudi.blog.cz