Šaty dělaj člověka

1. července 2015 v 18:40 | LeS |  Zamyšlení
Tak jsem si dnes vzala klasickou dlouhou sukni. Moji oblíbenou, zeštíhluje a prodlužuje. A všimla jsem si, že mě v práci zdravili i muži, kteří si mě jinak nevšimnou. Nosím sukně ráda, protože se v nich cítím dobře. Jsou pohodlné, nikde neškrtí,... víc neřeším. Klidně si vezmu na sebe sukni, kterou jsem si kupovala před deseti lety - pokud je materiál pořád slušný. To, že má nemoderní střih je mi úplně jedno. Od toho jsou tu jiní, aby se tím zabývali a hodnotili, pokud je pro ně tak důležité, co mám zrovna dnes na sobě.
Jak strašně rádi máme, když si můžeme člověka zařadit hned při prvním pohledu. Myslím, že v tom jiný důvod není, proč tolik řešíme módu a oblečení. Vidíme muže ve špinavých montérkách, a hned si ho zařadíme jako dělníka. Potkáme muže v obleku a hned nás napadá, kde má asi ten mercedes, kterým by nás mohl svést...
Přiznám se, že se mi líbí chlap ve špinavých montérkách, když vím, že celý den makal. A moc nevěřím chlapům v saku. Nepřesvědčí mě jejich vzhled, ale to, jak se chovají dále, jak jednají. A pokud potkám někoho v modrých teplákách a zjistím, že je chytrý, že mu to pálí, tak proč bych ho měla hodnotit podle těch tepláků?
Je nutné v určitých situacích dodržovat dress code. V práci, v divadle, na jednáních... ale jestli si vezmu na nákup čistou košili nebo tílko, to si myslím, že může být většině lidem jedno.
To je můj názor na módu. A abych to shrnula. Myslím, že nikdy nebudu druhého hodnotit jen na základě toho, co má na sobě. Ale uvědomuji si, že druzí můj názor nesdílejí - a tak si přece jen na sebe zítra nevezmu pytel od brambor - i když myslím, že bych se v něm cítila dobře... :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 tinka77 tinka77 | Web | 1. července 2015 v 21:13 | Reagovat

Ja nosím sukňu málokedy. Lepšie sa cítim v nohaviciach. Ale nebolo to tak vždy. Vždy som mala v skrini nejaký nadčasový kúsok, ktorý neopúšťal moju skriňu roky. Hlavne že som sa cítila v tom dobre. Dodnes mám v skrini jednu nádhernú kockovanú zvonovú sukňu. A mám ju snáď už 30 rokov. Keď som z nej už vyrástla upravila som pás a vypustila faldy. Je to skvelý strih a materiál. Raz som stretla nemecky hovoriacu turistku a tá mi hovorí. Jéj to je nádherná sukňa. Keď som bola mladá mala som takú tiež. Tak som jej prostredníctvom tlmočníka/ čiastočne rozumiem, ale nehovorím/ odvetila. Aj ja. :-D

2 slunecnyden slunecnyden | Web | 2. července 2015 v 19:00 | Reagovat

[1]: Tinko, tak to by se mě mohlo stát taky :-) Ale proč má člověk dát ten kousek oděvu pryč, když je tak supr .-) :-)

3 Zita Zita | Web | 4. července 2015 v 8:11 | Reagovat

Tak já se musím přiznat, že mi sukně nikdy neslušely, nebo jsem si to vsugerovala. Mám taková sportovní lýtka, a k nim úzký kotník a jednou, brzy po svatbě mi muž řekl, že mám v té sukni nohy jako kuželky, od té doby mám k sukním vyloženě averzi a v těch dělších se zase necítím dobře já.

Mám ale několikery letní šaty, a ty mají déku tak šikovnou, že se v nich cítím bezvadně.

Nikdy jsem neškatulkovala lidi podle toho, co mají na sobě, nikdy jsem to neřešila, spíš koukám, jestli je mi člověk sympatický, i když známé přísloví říká - šaty dělají člověka, nikdy jsem módním trendům nepropadala, snad jen v mládí jsem strašně chtěla sukni s vyztuženou spodničkou, boty kterým se říkalo "pilky" a pravý italský šusťák. :D  :D  :D

4 slunecnyden slunecnyden | Web | 4. července 2015 v 14:34 | Reagovat

[3]: Zito, a měla jsi? .-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra