Prázdniny na houby

20. srpna 2015 v 15:49 | LeS |  Zamyšlení
Prázdniny! Hurááá!!! To slovíčko má v sobě příchuť nových zážitků, nových objevů, nových kamarádů. Prázdniny znamenají sluníčko, koupání, spaní pod stanem, strávíme je u prarodičů nebo tet. Každopádně někde úplně jinde než kde jsme celý rok... Někdo jen sedí u počítače, někdo je na dovolené u moře, jiný chodí po památkách. A někdy patří k prázdninám i nuda, nicnedělání. Každopádně mají v sobě něco úplně nového, jiného, úžasného, než těch předchozích deset měsíců.
Prázdniny mají v sobě tolik různých a zajímavých chutí, a to i když už člověk není školou povinný. Někdo zná tu chuť borůvek (a otrokářského snažení se naplnit jimi hrnek), jiný třešní (a letních lásek), malin (a škrábanců z maliní), letních jablek (a babičiných štrůdlů). A všichni asi víme, jak výborný je buřt opečený na ohni.
Já mám prázdniny spojené s houbami. Jít do lesa s někým blízkým, dýchat vzduch nasycený vlhkostí a být oslepován paprsky slunce probleskující mezi tmavými větvemi. A tam někde v mechu nebo ve vlhkém listí naleznu - houbu (hříbek, křemenáč, bedlu, babku, ševčíka, klouzka, lišku, Kozáka, atd.). A tak mezi povídáním a tichostí, vnímání krásy a klidu, se pomalu zaplní košík.
Jenže tyto prázdniny zatím vedou v tom, že jsou úplně a zcela jiné, než jak jsem si naplánovala... Prázdniny nanic. Prázdniny na houby.
Ale kdo mě zná ví, že já to nevzdávám. Však já ještě na ty houby vyrazím... Věřím tomu, že na mě někde čeká. Ta radost z hříbku usazeného v mechu. I kdybych si ty prázdniny měla prodloužit do září.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra