Rarášek

4. srpna 2015 v 20:00 | LeS |  Zamyšlení
Znáte svého raráška? Ne? Tak se někdy zaposlouchejte do myšlenek. Třeba objevíte, jak vám našeptává:
Podívej, tenhle má víc než ty, jak to asi získal, to bude nějaký šmejd, možná když mu vezmeš, tak to ani nepozná... Nebo no koukni na něj, on tě předjel, jak si to mohl dovolit, koukej sešlápnout plyn, vrať mu to, no dělej... Nebo ty jsi ale ošklivá, a jaká jsi tlustá, jak se na sebe můžeš dívat do zrcadla, no fuj, a to nemyslíš vážně dát si ještě tenhle kousek čokolády... Nebo to budou zas problémy, to nestihneš včas, nikdy nic nestihneš včas, no já ti to říkal, a další problém, no vidíš, to nikdy nevyřešíš, proč jsi se do toho vůbec pouštěl... Nebo ty máš úplně hloupé děti a neposlušné a tvrdohlavé, no po kom asi jsou, po tobě ne, to je jasné, tak po jejich tátovi (mámě), a to je tou výchovou, tvojí ne, tak toho druhého, no to je katastrofa, měl bys jí něco říct,...
V každém z nás je tak trochu raráška, toho špatného, zlého, posměvačného... Ale můžeme ho zkrotit. Je to náš rarášek. Každého z nás a tak ho můžeme zkrotit. Jednou zas mi rarášek začal radit, tak jsem mu řekla, a to je jako co? A on se jen nesměle ozval, myslel jsem, že jsi to chtěla slyšet. Tak jsem mu řekla, že teda nechtěla, a ať zase někam zaleze a on šel.
S raráškami (s našimi myšlenkami) je to tak jednoduché. Prostě si říci, ale já vás nechci, já to tak nechci. Děkuji za připomínky, ale já se vydám svojí cestou a nebudu raráška poslouchat, děkuji a nashledanou. A co vy? Jak "vycházíte" se svými rarášky? Posloucháte je na slovo nebo si jdete svojí cestou?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 tinka77 tinka77 | Web | 5. srpna 2015 v 20:41 | Reagovat

Ja snáď raráška ani nemám :-D Všetky zlé  moje myšlienky sú proste moje zlé myšlienky 8-)

2 slunecnyden slunecnyden | 7. srpna 2015 v 9:19 | Reagovat

[1]: Tinko, tak taky máte pravdu :-) Mě se to líp hodí na toho raráška, protože mu můžu říct, ať vypadne - k mojí myš-lence si to takhle přímo netroufnu :-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra