Jak ztloustnout?

2. září 2015 v 19:44 | LeS
Vždycky jsem měla moc ráda jídlo. Hodně jídel mi chutnalo... A přesto jsem byla štíhlá nebo spíš hubená a kamarádky mi radily "měla bys přibrat". Mě to nešlo a nechápala jsem diety, které občas některá z kamarádek držela. Říkala jsem si, že je to prostě hloupost. Stačí jíst tak, aby si člověk připadal dobře (ne přejeděný), trochu se hýbat a váha je pořád stejná... Dokonce jsem ani nevěřila takovému, "počkej po třicítce, čtyřicítce, padesátce..."
Jenže pak jsem četla jeden článek o pokusu. Lidem v tom pokusu byla nabídnuta polévka a sledovalo se, kdy řeknou dost, už jsem plný. Háček byl v tom, že polévka byla stále dolévána, aniž by o tom pokusná osoba věděla. A snědla jí tedy opravdu hodně, jak se snažila vyprázdnit talíř (což nešlo).
A teď přišlo období, kdy jsem si na vlastní kůži zkusila, že je to tak. Mám ráda jídlo, vše mi chutná, a neumím si říci dost. Nedokážu projít kolem jídla, aniž by mi neříkalo "sněz mě, jsem dobrý, okus mě,..." prostě neodolám a nemám tu svoji dřívější záklopku - já jsem ale už plná, schovám si tě na ráno. Ne, teď si říkám, ráno je daleko.
Takže přibírám. Na takových těch partiích, kde se nevejdu do kalhot a sukní. Na hořejších partiích bohužel ne. Takže jsem si předepsala dietu. Jíst menší porce a pětkrát denně (to bude kruté, nyní jím celý den) :-) Utěšuje mě, že pokud dietu nezvládnu, tak Věstonická Venuše je slavná mnohem déle než panenka Barbie. I když Barbie má svůj dream house a mnohem více fanoušků :-( :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zita Zita | Web | 3. září 2015 v 8:03 | Reagovat

Moje maminka vždycky něco nechala na talíři, nikdy nedojedla. Byla celý život stejná, nepřibírala a dokonce ve stáří měla přibližně stejnou váhu, jako když se vdávala.

Já nabrala po přechodu, zčásti po lécích proti depresím, po problémech se štítnou žlázou, ale myslím, že úplně hlavní problém je v tom, že si taky neumím říct dost. :-x

2 tinka77 tinka77 | 3. září 2015 v 22:47 | Reagovat

[1]: čo napísať? Po rokoch závideniahodnej štíhlosti max 59 kg mám tak 73 a nejak som začala priberať a neviem čo s tým :-!

3 slunecnyden slunecnyden | Web | 5. září 2015 v 10:05 | Reagovat

Holky, já myslím, že je problém v jídle - že je tak dobrý :-) A léky na depresi - výrobci prý uvádějí 4kila, že jdou nahoru, ale za ten zbytek si prý člověk může sám... Tak nevím, nevím 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra