Andělé

20. října 2015 v 20:32 | LeS |  Záhady a zázraky
Mám ráda zázraky. Zjednodušují a zpříjemňují život. A mám ráda lidi, kteří takové zázraky přináší. Děkuji všem těmto "andělům". Stačí se dívat kolem sebe, a uvidíte jich také spoustu.
Například jsme si jednou dělali výlet na kole s dcerou. Říkala jsem jí, že se zastavíme na zmrzlinu, ale nevěděla jsem, v kolik zavírají a ani jak dlouho nám cesta na kole bude vlastně trvat. Když jsme zastavili u cukrárny, zjistila jsem, že už je po zavírací době, ale vzala jsem za kliku. A zázrak - bylo otevřeno. Děkuji paní, že zrovna ten den zůstala v práci déle a dostali jsme skvělou zmrzlinu. Ten den mi s koly pomohli další andělé do vlaku. Neznámí lidé, kteří jeli zrovna ze stejné zastávky, ačkoliv většinou tam nikdo nenastupuje.
Další zázrak se stal, když jsme se potřebovali dostat v Praze na vlak. Kamarádka nám popsala cestu, ale byla výluka tramvají, začaly padat kroupy, lít jako z konve, tak jsme vlezli do prvního autobusu s tím, že něco vymyslím. Ale netušila jsem co. Najednou si přede mě přisedla blondýnka, a začala si se mnou povídat. Nebývá to zvykem, aby v pražských hromadných prostředcích se neznámí lidé dávali spolu do řeči, ale ona byla ten anděl, který mi přišel do cesty. Měla společnou cestu až k metru, a tam už jsem se neztratila.
Další anděl mi zaplatil lístek. Ne, že bych neměla peníze, ale měla jsem bohužel jen bankovky, a průvodčí zrovna neměl zpátky. Najednou se pán proti mně nabídl, že mi ty peníze daruje. Jedná se o pár korun, ale pan průvodčí mě zrovna tak mohl vysadit a čekej si na další vlak, až si rozměníš. Prostě zázrak. Děkuji.
Takto bych mohla pokračovat ještě dlouho. A opravdu ze srdce děkuji všem, kteří mi pomohli. A jako zázrakem mi vyřešili nějaký problém, který jsem měla. Těch andělů, kteří mi pomohli je opravdu hodně.
Jsou úžasné ty zázraky, kdy se druzí stávají anděli. A i když nemají křídla, nabídnou nám něco úžasného. Něco, co právě v daném okamžiku potřebujeme. Nebraňme se zázrakům a s vděčností je přijímejme. Třeba příště budeme právě my těmi anděli, kteří druhým přinesou zázrak.
PS: Tento článek má pokračování. Dnes jsem pomohla jedné paní s berlemi. Sama přišla, jestli bych jí nepomohla dát batůžek na záda. Ráda jsem pomohla. Jen mě zarazila, že se ptala, jestli mi to nevadí. Nevadí. I když ze stejné obavy, že by jí to vadilo, jsem se sama nenabídla. Jaké máte vy zkušenosti s pomocí? Pomáháte rádi? A nebojíte se požádat o pomoc?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Panda Panda | Web | 29. ledna 2017 v 18:02 | Reagovat

Zázraky a andělé - svět je zrcadlem naší duše. Kdo má v sobě lásku, zázraky a je andělem, přesně to samé pak vidí i kolem sebe a děje se mu to. Proto někteří lidé stále vidí jak je svět zlý a zkažený, protože mají černotu ve své duši.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra
www.kdyz-se-dvojcata-nudi.blog.cz