Slunečný den26

22. listopadu 2015 v 14:00 | LeS |  Slunečný den-love story
Syndy vystoupila z lodi. Tolikrát si přehrávala, co udělá, až se vrátí zpět. Nejdřív půjde vše vysvětlit Williamovi, a pak se postaví svému manželovi. Jak lehce se vše řekne, ale jak těžko udělá.
Vracela s k restauraci. Jak na ní William zareaguje? Vyslechne ji? Bude moci mu vše říci? A pochopí ji?
Šla k restauraci. Když se přiblížila na dohled k restauraci, zůstala stát. Jak se to mohlo stát? Restaurace byla zničena. Z budovy zbyly jen ohořelé stěny. Je to vůbec možné? Ta restaurace, to přívětivé místo, sen Williama, jeho život.... Je vůbec naživu? Nestalo se mu něco... Moc se o něj bála. Šla pomalu k restauraci. Pořád tomu nechtěla uvěřit. Přesto ji to tam táhlo. Jako by si myslela, že se vše změní a najde vše při starém.
Našla tam Williama. Seděl na kamenu a nepřítomně se díval.
Syndy šla blíž, ale nemohla ani promluvit.
Zastavila se před ním.
Viděl ji, jak přicházela. Ale nezvedl ani hlavu. Koukal do země. Neměl na to sílu. Vidět ji. Ani na rozhovor s ní. Přesto se zeptal: "Co tu děláš?"
"Je mi to líto." Ta věta jí dala velkou práci.
"To nemusí, Syndy," posměšně řekl. Zničila ho. Zničila v něm vše - lásku k ní i k restauraci.
"Williame,…"
"Syndy, prosím tě mlč." Co ještě do háje chceš? Měl chuť zakřičet.
Zvedl hlavu, aby ji uviděl. Viděl ji. Konečně ji viděl. Tolik si přál, aby se opět vrátila... Víc než cokoliv jiného. Kdysi... Bylo strašné být ve vězení. Bylo strašné nechat si zaplatit od cizích svoje dluhy. A srdce mu zlomilo, když našel svoji restauraci v troskách.
Ale opravdu nejhůř mu bylo, když zjistil, že mu Syndy lhala. To ho nejvíc zranilo. Žena, které věřil.
"Proč tu jsi?" díval se na ní tvrdě.
"Williame, miluji tě," nevěděla co říct. Nemohla nic říct. Musela říct jen ta dvě slova. V těch bylo všechno, co k němu cítila. Všechen žal, všechna láska.
"Opravdu?" zasmál se, "a to ti mám věřit? Když jsi mi celou dobu lhala?"
"Nelhala jsem ti," zašeptala Syndy.
"Ne? A jak se tedy jmenujete - paní Derolová? Dělá vám dobře, vidět mě zničeného? O jednu restauraci a jednoho člověka míň..."
Co měla říct? Že mu to chtěla říct? A kdy? Že se bála, že by ho ztratila? Neměla mu co vysvětlit, když on to nechtěl slyšet. Syndy zadržovala slzy. Vždyť dělala všechno kvůli němu. Vždyť ho chtěla uchránit, proto odešla. Nechtěla mu ublížit. Chtěla ho ochránit. Svěsila hlavu. Nedokázala říct ani slovo. Jak s ním má mluvit, když ji obviňuje? Kéž by ji vyslechl.
"Jdi už," řekl William a otočil se od ní. Už ti nevěřím. Už ti nikdy věřit nebudu. Sakra vypadni už, a neprodlužuj to... držel se, aby na ní nezačal mluvit sprostě. Držel v sobě všechno napětí.
Co má teď dělat? Kam má teď jít? Syndy se rozklepala. Věděla, co si William myslí. Věděla, že mu nemůže nic vysvětlit. Rozeběhla se pryč z toho místa. Pryč od Williama. Jak kdyby nohy samy běžely. Běžela pryč, nic nevnímala. Jen být pryč z tohoto místa. Od Williama, kterého tolik miluje a tolik zranila. Útěky. Copak se jich nikdy nezbaví? Musí se postavit minulosti.
William poslouchal ty rychlé kroky. Syndy, proč jsi mě tak zranila… Odháněl ji od sebe a jeho srdce říkalo: "Syndy, já tomu nerozumím. Co to je? Přišel jsem o tebe, pak jsem přišel o restauraci… Řekni mi aspoň jednou pravdu. Proč, Syndy? Řekni mi proč. Prosím, zasloužím si pravdu! Proč mi neřekneš pravdu? Vždyť já si tě chtěl vzít."
Vše bylo tak bezvýchodné.
"Syndy?" zašeptal William ale už jen pro sebe. Kéž by se ji pokusil ještě na chvíli zastavit.
Syndy se zastavila. Vydýchávala se. Byla to zas ona. Hrdá. Zoufalá, srdce zlomené, ale hrdá, nezlomná. A věděla, že jediná správná věc je skončit s útěky. Neměla už co ztratit. Jediná správná věc je jít za svým manželem a postavit se mu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra