Jak udělat radost

12. prosince 2015 v 20:38 | LeS |  Zamyšlení
Tento týden jsem dostala tři obálky. Otevírala jsem je se smíšenými pocity. Na jednu stranu jsem mohla být ráda, že si na mě někdo vzpomněl. Na druhou jsem nevěděla, jestli jsem právě tím správným adresátem. Nakonec jsem si řekla, že se podělím o tyto dopisy s blogem, a třeba někomu přece jen zprostředkovaně přinesu radost. Protože všichni víme, že radost není jen z dárků, které dostaneme, ale i z těch, které dáme .-)
Dostala jsem obálky s drobnými dárečky - tužka, kalendář, přáníčko a samozřejmě spoustu letáků vysvětlující činnnost organizací. V tomto předvánočním adventním čase jsem dostala prosbu od Projektu šance, Fond ohrožených dětí a Mamma help.
Projekt Šance pomáhá velkým dětem. Vyrůstaly v dětských domovech nebo na ulicích a nedokáží si najít bydlení, chodit pravidelně do práce a tak se protloukají dál na těch ulicích. Proto je tu Projekt Šance, který nad nimi nikdy nezlomí hůl, a stále znova se pokouší jim pomoci s prací, poskytne domov na ubytovně a hlavně poskytne podporu a pevnou ruku. Pomoci můžete jednorázovou částkou nebo i nákupem ručně dělaných výrobků - propisky, papírové tašky nebo koupí svíčky.
Mamma help je organizací, kde pracují úspěšně vyléčené ženy z rakoviny prsu. Pomáhají ženám, které toto onemocnění mají, aby se cítili co nejlépe. Pořádají rekondiční a ozdravné pobyty, vedou osvětové přednášky, vyrábějí výrobky pro e-shop, nebo si s nemocnými ženami popovídají a dodávají sílu. Myslím, že pokud člověk onemocní, je dobré mít někoho, kdo mu rozumí a kdo si prošel něčím podobným.
FOD-Klokánek. Každé dítě by mělo mít možnost, aby vyrůstalo ve zdravé rodině, kde ho mají rádi. Proto jsem ráda, že existuje Fond ohrožených dětí, který provozuje azylové domy a "dětské domovy" Klokánek. Bohužel peníze z dotací od státu nestačí na pokrytí nákladů, několik domů muselo být zavřeno. Snad tato organizace bude fungovat i nadále a dávat šťastný domov pro co nejvíc dětí.
Ještě musím přidat dvě organizace, od kterých mi přišel e-mail. Je to Dobrý anděl a Zdravotní Klaun.
Dobrý anděl pomáhá finanční pomocí těm, v jejichž rodině někdo onemocněl rakovinou. V současné době má před 50 tis. dárců. Na této organizaci se mi líbí, že víte, komu pomáháte. Na stránkách dobrého anděla si vytvoříte profil a pak už se jen díváte, kde všude a komu vaše peníze pomohly.
Zdravotní Klaun - kdo by se rád nezasmál. A zvlášť v situaci, která moc veselá není. Když se musí ležet v nemocnici na lůžku a nemůže si hrát s kamarády. Proto je tu Zdravotní Klaun, který pod heslem "smích léčí" chodí do nemocnic. (O této organizaci jsem už psala dříve na blogu, pokud chcete, můžete si přečíst i ukázku z knížky. http://slunecnyden.blog.cz/1506/male-zazraky-ii) Zdravotní klaun chodí nejen do nemocnic na dětská oddělení, ale navštěvuje i důchodce v domovech pro seniory. Zkrátka smích pro všechny nejen o vánocích.

Tentokrát nepřikládám webové adresy, kde se můžete dozvědět více, ale rovnou čísla účtů. Pro toho, kdo chce pomoci.
Projekt šance - 19-144 357 0277/0100
Mamma Help - 230 20 207/0100
FOD-Klokánek - 305 5103/0300 DMS FODKLOKANEK na tel. č. 87 777
Dobrý anděl - 800 1008/5500
Zdravotní klaun - 20 20 20 20 20/0600
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tinka77 tinka77 | Web | 21. prosince 2015 v 16:21 | Reagovat

Želám aj tebe a tvojmu dievčatku plno radosti a šťastia pod vianočným stromčekom, úspešný štart do Nového roku a splnenie toho najväčšieho priania

2 slunecnyden slunecnyden | Web | 28. prosince 2015 v 17:34 | Reagovat

Tinko děkuji, tobě také vše dobré v novém roce 2016.

3 Bichlička Bichlička | Web | 28. prosince 2015 v 20:23 | Reagovat

Je hezké, když si člověk i ve své situaci vzpomene na druhé :-)
Krom toho doufám ze jste si užili krásné svátky a doufám, ze rok 2016 bude pro vas úspěšný :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra