Anonym

23. února 2016 v 21:05 | LeS |  Zamyšlení
Dnes jsem se setkala s hodně nepříjemnou situací, kdy si říkám, že je neskutečné, čeho jsou někteří lidé schopni. A tak to opět ventiluji tady na blogu:

Máte zkaženou náladu? Sžírá vás závist? Nemůžete někomu něco odpustit? Mám pro vás návrh. Napište anonym. Pokud na to máte žaludek. A když už jste v tom psaní, a chcete se opravdu pomstít, pak vám doporučuji anonym adresovat na některé instituce, které můžou dotyčnému pořádně zavařit. Výběr máte hned z několika - sociálka, hygiena nebo finanční úřad. A pokud budete šikovní, určitě přijdete i na další. Je neuvěřitelně snadné někoho obvinit z toho, že hluk při jeho podnikání je přes míru, že porušuje bezpečnostní pravidla, že zanedbává děti nebo šidí, kde může. Nejzajímavější je, že všechny tyto instituce se budou tímto vaším hlášením zabývat. A vy se pak můžete jen dívat, jak jste druhému zavařili.
Ale pozor na poctivce. On šikovný řemeslník místo kontroly, která by ho potopila, získá další zakázku od úředníka, šikovná paní pozná písmo a upozorní ostatní, na koho si mají dát pozor nebo se vám dostane podle hesla oko za oko, zub za zub. On kdo s čím zachází...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 klavesnicetuka klavesnicetuka | 24. února 2016 v 22:11 | Reagovat

Páni, to fakt někdo udělá? To já bych měla strach, špatný pocit a vůbec - tohle by mě snad ani nenapadlo, protože způsobit někomu nepříjemné chvilky není řešení závisti ani pocitu ublížení atd.

2 signoraa signoraa | Web | 25. února 2016 v 11:19 | Reagovat

Párkrát jsme byli my, na koho poukazoval anonym, leč pokaždé jsme zjistili, odkud vítr vane. Naposledy nás udala sousedka, na jejíž opakované výlevy ohledně okrasného stromu jsem zareagovala (abych od ní měla klid)takto: http://signoraa.blog.cz/1304/ted-cekam-co-prijde Samozřejmě, že nás udala. A já, která byla vychována v úctě ke starším a kterou by nikdy nenapadlo chovat se nevychovaně, tu babu už tři roky nezdravím. Ba co víc, snažím se jí ignorovat - což v případě soužití dvou spojených domů je někdy těžké.
Někteří lidé prostě takoví jsou. Dělá jim dobře ubližovat, pomlouvat a psát anonymní udání.

3 slunecnyden slunecnyden | 25. února 2016 v 18:33 | Reagovat

[1]: Myslím, že normální člověk anonym nenapíše, ale bohužel existují i ti, pro které je to zřejme koníček.

[2]: Asi bych se zachovala stejně a ignorovala bych. S některými lidmi se člověk nedomluví.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra
www.kdyz-se-dvojcata-nudi.blog.cz