Smazaný blog

17. května 2016 v 19:09 | LeS |  Zamyšlení
Co člověka vede ke smazání blogu? Myslím, že důvod je jednoduchý u blogů "na zkoušku". Člověk si blog založí, protože je to in, má ho někdo ze třídy, slyšel o tom, tak to také zkusí. Napíše pár článků, přestane ho to bavit, nebo ho neuspokojí množství návštěv... a blog prostě smaže.
Ale proč mažou blog lidé, kteří do něj dávají kousek svého života a kousek svojí duše? Kteří píšou články, mají návštěvy, vkládají obrázky nebo fotografie, a kousek života s tím svým blogem žijí. Myslím, že důvodem je právě to, že do něj dávají kousek sebe. A když dojde ke zviditelnění, možná se zaleknou, a blog smažou.
Na blogu se totiž člověk často "vypovídává". Z naštvání na šéfa, rodinu nebo i kamarády, ze smutku, který by řekl jen nejbližšímu příteli, ukáže veřejně své osobní názory, které má někdy problém si obhájit v obyčejném životě. Vše se tady zdá jednodušší. Písmenka nám nebrání vyjádřit cokoliv a napsat cokoliv z nás.
Snažím se na blog psát tak, abych nelitovala toho, co sem napíši. Aby to odpovídalo tomu, co bych na sebe i veřejně řekla. Ale ne vždy se mi to úplně podaří. A i já jsem měla období, kdy jsem smazala pár článků nebo myšlenek, když jsem si uvědomila, že jsou příliš osobní.
Myslím, že jedním z důvodů mazání blogů je "odhalení". Někdo si spojí náš skutečný život s naším blogem, nebo si někdo spojí náš současný blog s minulým blogem, prostě dojde k tomu, že už nejsme schovaní jen za články, ale je na nás někým ukázáno - to je on. A pokud blog máme především jako "vrbu", tedy vkládáme své myšlenky, pocity a názory, ze kterých se chceme vypovídat, je nepříjemné, pokud "na nás někdo přijde."
Občas si představuji, že můj blog je spojený s mou osobou. A veřejně si v něm můžou číst i mí "nepřátelé". Prostě lidé, kteří mi nejsou sympatičtí a své soukromí si před nimi chráním. A nyní by díky blogu měli ke všemu z mých myšlenek přístup. A prostřednictvím blogu mě můžou probírat. Bylo by mi to příjemné? Určitě ne. Ale nevím, jestli by to vedlo ke smazání mého blogu. Už jsem do něj vložila hodně času, článků a myšlenek. Myslím, že bych se pokusila si za svými myšlenkami stát, i když by se jednalo o nepříjemné odhalení. Ale protože nikdy neříkej nikdy, nevím, jak bych se zachovala.
Další důvod ke smazání blogu mě napadá nepříjemná kritika. Jednou jsem také jeden svůj článek smazala, protože kritika pod ním nebyla příliš pozitivní. Ale musím říct, že jsem si sama za tímto článkem nestála a nebyla jsem o něm přesvědčená, už když jsem ho dávala na blog. Myslím, že negativní, tvrdá kritika, nebo vůbec žádné komentáře pod našimi články (pokud od blogu očekáváme, že bude čtený), může hodně odradit od psaní dalších článků a mohl by být i důvodem ke smazání blogu.
Už jsem vyrostl. Některé blogy můžou být smazány prostě jen z důvodu, že dotyční lidé vyrostli, změnili se, a k blogu se už prostě nechtějí vracet. Už jsou zkrátka někde jinde. Možná se za svoje články stydí, ale nejspíše je řešit už prostě nechtějí. A tak blog smažou a možná založí nějaký jiný, který bude už o něčem jiném...
Je škoda, některých smazaných blogů, ke kterým by se ostatní rádi vrátili, a přečetli si články nebo prohlédli fotografie. Ale je to svobodné rozhodnutí každého blogera. A pokud se nám stane, že náš oblíbený blog zmizí, nezbývá, než rozhodnutí blogera respektovat. Měl k tomu zřejmě nějaký svůj osobní důvod. A ať se nám to líbí nebo ne, ten důvod byl pro něj natolik vážný a důležitý, že blog smazal. Napadá mě jen jedna věta, co napsat ke skončeným blogům - pro nás zůstanou milou vzpomínkou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 17. května 2016 v 23:04 | Reagovat

Ono těch důvodů je nepočítaně, tento současný blog je můj třetí, dva předcházející jsem měla před pár lety a zrušila jsem z nedostatku času a nemám ráda nechat tak zvaný mrtvý blog jen tak na pospas a bez kontroly na netu, všechno co bylo na blogu mám staženo a uloženo, tak že jsem o nic nepřišla... :-)

2 slunecnyden slunecnyden | 18. května 2016 v 17:21 | Reagovat

[1]: Děkuji za názor. Z nedostatku času, to chápu. A je dobře, že sis věci uložila a můžeš se k nim vrátit. Já články ze zamyšlení uložené jinde nemám, takže bych smazáním blogu o ně přišla.

3 tinka77 tinka77 | 19. května 2016 v 10:12 | Reagovat

to sa stáva a niektorých blogov mi je ľúto. :-)

4 slunecnyden slunecnyden | 4. června 2016 v 14:46 | Reagovat

[3]: Mě také, tinko.

5 Veki Veki | Web | 8. června 2016 v 13:37 | Reagovat

Svůj první blog jsem si založila ještě na základce, právě proto, že to tenkrát začínala být děsná móda. Pak jsem ale vyrostla, tenhle můj blog mi přišel fakt trapný, tak jsem ho zrušila a založila ten současný. A ten mám přes gymnázium, vysokou školu až dodnes. A bylo by mi líto ho smazat, protože je to vlastně i archiv mě samotné. Někdy nemám dost času a nenapíšu celý měsíc článek, ale mně to nevadí. Prostě netoužím mít nějaký super populární blog (to bych se až zalekla), toužím mít blog pro okruh několika lidí, se kterými si můžu vyměnit zážitky, zkušenosti apod. A to se mi (snad) daří.

6 slunecnyden slunecnyden | 8. června 2016 v 19:33 | Reagovat

[5]: Viki, také si myslím, že je lepší mít okruh pár věrných čtenářů, než spoustu těch, kteří kliknou a za čas zapomenou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra