Trpělivost

4. května 2016 v 19:34 | LeS |  Zahrada
Ne nadarmo se říká, že trpělivost růže přináší. Už jsem tohle přísloví pochopila. Moje nadšení a nedočkavost je ve smyslu dítěte, které jede na výlet a za každou zatáčkou se ptá: "Kdy už tam budem?" Já se ptám - a kdy už z toho pole bude zahrada?
Skoro čtrnáct dní jsem to měla zorané a musela jsem poslouchat hlášky tipu, ty tam budeš sázet brambory? Plánuješ golfové hřiště? Brázdy byly vysoké a široké. Když mi to šikovný pan traktorista (opravdu veřejně chválím) zarovnal, ještě to nestačilo, znova se to rylo malým strojem, znova uhlazovalo bránami a pak ještě ručně hrabičkami. Přijde mi to tvrdé jak beton. Je znát, že tam byla dřív tráva, jinak se to nijak neobdělávalo. Dát tam brambory, tak se asi udřu tím okopáváním a zahrnováním.
Takže tráva. Vyhrála ta luční. Dnes jsem se dočkala i deště, takže jsem rychle rozházela po pozemku trávu, trochu zahrnula hrabičkami, udělala ze sebe vola a vláčela jsem válec po zahradě... A teď se těším, že tráva brzy vyroste.
Zahrada si sama říká, kam co dát. Úplně jsem změnila původní návrh. Tam, kde jsem chtěla mít zeleninu to vyhrávají stromy. Vzadu u plotu (který ještě není) jsem zasadila do hlíny cibulky lilií a kosatců, dokonce i hlízy jiřinek. Je to každý pes jiná ves. Ale už se těším, až budou květy.
Dobrá zpráva je, že ti bývalí nájemníci mi přestali dělat zle. Mají domek naproti, tak je tam občas zahlédnu. Plánuji tam zasadit co nejdříve neprostupné keře, nebo možná postavit nějakou vysokou zeď. Zatím je pozemek otevřený ze všech stran a bez ničeho, takže spíš vypadá jako pole. Myslím, že si všichni kolemjdoucí lámou hlavu, co tam jednou bude.
Já sama jsem zvědavá. Ale v jednom mám jasno. Chci, aby zahrádka žila. Lítají mi tam ptáčci, našla jsem tam slepýše a žábu. Už se nemůžu dočkat aspoň té trávy. Nu jo, a kdy už to bude?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 tinka77 tinka77 | Web | 5. května 2016 v 17:41 | Reagovat

už to bude čoskoro :-D

2 slunecnyden slunecnyden | 7. května 2016 v 13:39 | Reagovat

[1]: Já vím, já vím... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra