Normální den9

30. srpna 2016 v 19:39 | LeS |  Normální den
Co pozitivního hledat na dnešním dni? Dneska jsem si připadala jako ťulík. Promluvil na mě nějaký muž a já měla takový ten pohled - a to je jako na mě? Když okolo nikdo jiný nebyl. Mohla jsem zareagovat čímkoliv, a já mlčela. Na oběd jdu kolem nějakých mužů a místo, abych házela pohledy, tak si přemýšlím nad nějakými pracovními věcmi a koukám do blba (já vím, lepší než na blba, i když v tomhle případě nevím, nevím)... A pak se mám seznámit.
Jednou jsem i byla blízko seznámení v práci. Ale dotyčný nebyl zrovna můj tip a tak jsem se dostala do té nelehké pozice odmítající. Myslím, že je to jen o trochu lepší než být odmítaná. A odmítnutá jsem tedy byla už také. Takže ve vztazích nicmoc.
Před pár dny jsem byla na pracovním školení, které se týkalo vyplňování dotazníků ve firmě. Když jsem dnes předávala informace, říkala jsem, že za úspěšné vyplnění dotazníků (teda když tam napíšeme samé klady), tak dostaneme poukázku na jídlo, v hodnotě tisíc korun. A ono to bylo úplně jinak. Za úspěšné vyplnění, to znamená, že když se zúčastní většina, tak dostanem poukázku na jídlo, to ano. Ale na jeden oběd v závodní jídelně. A když to dobře dopadne, tak možná bude i nějaký menší zákuseček... Naštěstí jsem rozesmála kancelář a nikdo po mě nepožadoval tu slibovanou tisícovku :-)
Ale radost mi udělala moje dcera. Čím? Pohou existencí. Po prázdninách se zas vrátila ke mě. Myslím, že to zná každý rodič. S láskou vypraví děti na tábor, k prarodičům nebo jinam, těší se, jak bude odpočívat a bude mít naklizeno, a pak se mu stýská a počítá dny do návratu. Takže jsem měla ten opojný a radostný pocit, z kterého mě postupně vyváděla. Například po pořádném objímání a zlíbání mě zklidnila, že byla pryč přece jen pár dní.
No jo, už je tu zas někdo, kdo bude okupovat můj počítač. Mobil má lepší než já, ale noťas jsem jí zatím nekoupila. Ovšem, chudince. Protože když zasedla k tomu mému, ten se za chvíli přehřál a vypnul (aspoň tam nesedí dlouho), slyšela jsem "kup si nový počítač, a mě tenhle nedávej". Takhle myslí na maminku - a na sebe.
Zas tu bude někdo, kdo mi bude vyprávět filmy, které běží v televizi v době, kdy by měla už spát. Nebo alespoň já spím.
A zas se budou řešit ranní vstávání a svačiny, úkoly a učení... Už jen jeden den oddechu pro děti i některé jejich rodiče. Já vidím na dceři, jak je každý rok samostatnější a nezávislejší. Až si člověk někdy přeje, aby nevyrůstala. Ale to by bylo sobecké.
Tak ale nepředbíhat. Já se jdu podívat s dcerou na nějaký film, když se ráno ještě pořád nemusí vstávat, a vám přeju krásné poslední chvilky prázdnin.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 beallara beallara | Web | 30. srpna 2016 v 21:47 | Reagovat

Seznamování v prudce dospělém věku je skutečně problém, protože každý už za sebou máme něco odžito a každý jsme už popsaný list s minulostí a to je safra problém...
Holky užívejte se, radujte se a mějte se...když pak dítě odejde do světa, vše se změní a člověk se učí žít nový život a to je teprve ten správný nářez :D  :D  :D

2 tinka77 tinka77 | Web | 31. srpna 2016 v 7:55 | Reagovat

Užávaj si to a buď vďačná za svoju dceru a za každý prežitý spoločný deň. Ja idem dnes na pohreb jedinej dcéry mojej priateľky - osamwelej matky. Veľmi milá dievčina tesne po promócii- náhle úmrtie - nebolo pomoci :-(

3 slunecnyden slunecnyden | Web | 31. srpna 2016 v 16:30 | Reagovat

[1]: Také si myslím, s těmi vztahy, a když jsou v tom ještě ty děti, tak to také trochu komplikují... Ale nevadí, jsem ráda, že dceru mám .-)

[2]: To je strašně smutné... Život před sebou... To musí být příšerné pro matku... Nikdo asi nemůže pochopit tu bolest. Smutné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra