Rozchodový den5

23. srpna 2016 v 20:31 | LeS |  Normální den
Tenhle rozchodový den je poslední. Končím s minulostí a začínám s budoucností. Možná jsem doufala v návrat. A koho občas po rozchodu nenapadne, že se ten druhý změnil, a všechno by teď bylo perfekní. Kdyby mohlo. Možná jsem si myslela, že najdu svoje štěstí na internetové seznamce. Když jsem zjistila, že jen dodávám optimismus nezadaným nebo peskuju nevěrníky, tak jsem se smazala.
Zvykám si na samotu. Už nemám společné víkendy, a někdy nevím, co s tím časem. Tak tu možná přibylo i víc článků než by bylo, kdybych byla s někým. Když jsem si připadala opravdu osamělá, padl mi do oka článek, který osamělost řešil. A psalo se v něm, že jediný člověk, s kterým trávíme nejvíc času jsme my sami. A ostatní, ať jsou jakkoliv přátelští a milí s námi nemůžou být každou minutou našeho života. Takže si vždycky zbydeme jen my sami. A sami sobě bychom měli být tím nejlepším přítelem.
Učím se být sama. Měla jsem období, kdy jsem volala všem kamarádům a neustále smskovala s někým, jen abych zahnala pocit smutku. Ani jsem se nemusela bavit o vztahu, mohla jsem i vtipkovat... ale nechtěla jsem zůstávat sama se svými myšlenkami. Teď už jsem přestala kamarády uhánět. Vrátila jsem se k mým zálibám.
Pro někoho je největší zálibou sport, pro mě to byla zahrada. Vyřádila jsem se při vytrhávání plevele a potěšila se květinami. Je jedno, jakou zálibu člověk má, pokud ho opravdu baví. Pokud nad ní rád tráví čas. A získává tím dobrou náladu. A vydá ze sebe nějakou energii. Dobré je i mít zvíře, o které se člověk musí starat. A každý den s ním jít ven. I když se mu nechce. A pomazlit se s tou němou tváří. Vymluvit se.
Jedno jak to člověk provede, důležité je nepropadnout depresi a špatné náladě.
Nevím, jestli nepřijde recidiva. Jestli nebudu mít chuť zas s ním být. Jestli mi nebude zas smutno. Myslím, že bude. Ale že to nebude v takové míře, která by se nedala zvládnout. Že člověk je jen pár dní po rozchodu natolik bolestivě zasažen, že je nebezpečné dělat cokoliv. Že další dny se už srovnává s novou situací a dokáže se na vše dívat s větším nadhledem.
A to je k minulosti vše. Některé kapitoly života jsou dopsány. Venku hřímá, vyprší se, a bude zase nový den.
Tak hodně slunečných dnů všem.

Kampak asi cesta vede? :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Johnny Johnny | Web | 23. srpna 2016 v 22:33 | Reagovat

Byť sám niekedy nie je až také zlé. Kde niečo končí, niečo začína (to je síce taká nechutne klišé fráza, že mi je z nej zle, ale he to pravda) Skús niečo nové. Zapíš sa do kurzov lukostreľby, začni chodiť do divadla, zbieraj motýle, založ kapelu, cestuj... urob niečo bláznivé #radaodniekohoktozazilibajedennaozajstnyrozchodaledobrarada

2 slunecnyden slunecnyden | 24. srpna 2016 v 10:18 | Reagovat

[1]: Díky za radu. Měla bych pár tipů na vyzkoušení něčeho nového.

3 Elis Elis | Web | 24. srpna 2016 v 20:26 | Reagovat

Nezvykej si na samotu, ten článek je podle mne pitomost, jenom blbý psychologický kecy, které matou lidi a nic nevyřeší, ten kdo to napsal je buď pomýlený nebo neschopný si někoho pořádného sám najít a tak hledá výmluvy a vysvětlení a táhne do toho srabu za sebou další...  neseď doma a vyraz mezi lidi a tam někoho určitě potkáš s kým ti bude zase dobře, hlavně nemít vysoké nároky, nikdo není dokonalý a ve dvou se to lépe táhne... muž a žena patří k sobě, zůstat sedět doma znamená vybrat si samotu, čas letí,  příležitostí bude ubývat, tak neztrácej čas, lidé jsou na programování na život ve dvou, jen tak mohou být šťastní... :-)

4 slunecnyden slunecnyden | 25. srpna 2016 v 18:48 | Reagovat

[3]: Myslím, že v době facebooku nikdo není dlouho sám :-) A když vidím lidi zabořené stále do mobilů, tak větší šanci někoho najít mám tady než někde "venku" :-) Nehrotím to. Pokud nějaký vztah bude, budu ráda. Pokud ne, tak také .-)

5 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 26. srpna 2016 v 6:44 | Reagovat

Říká se kdo nehledá najde, prý to funguje i na lásku, nevím. Jedna moje internetová známá našla toho zaručeně pravého mužského na seznamce pro věřící.
Tak ti moc držím palce, aby se ti do cesty připletl ten správný chlap. :-) ♥♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra