Listopad 2017

Vzpomínka

9. listopadu 2017 v 20:05 | LeS |  Normální den
U nás je vesnice, kde se říká, že jedí psy. My jsme jednoho takového psa před smutným osudem zachránili. Když jsme si pro něj přijeli, vrčel, byl na silném řetěze, protože jinak všechny provazy překousal, a utíkal. Takový chlupatý, špinavý rošťák. Nevítal vrtěním ocasu, neměl ani smutné oči... byl to prostě rebel. Ale protože si s ním už nevěděl jeho původní pán rady a protože by psa nečekalo nic dobrého, zželelo se nám ho.
Jmenoval se Dyk. A byl sám sebou. Nepoznala jsem psa, který by byl tvrdohlavější. Rozhodně neměl lásku k lidem a rozhodně nechtěl poslouchat. Začátky byly těžké. Chodili jsme k němu s klackem. Jakmile jsme totiž po něm něco chtěli, tak cenil zuby. Mého tátu i kousnul do ruky, ale protože se strefil akorát do hodinek, odneslo to jen sklíčko.
Byli jsme z něho zoufalí a už nás začala trápit myšlenka, budeme ho muset dát pryč. S ním si neporadíme. A on, jak kdyby to vycítil, polepšil se. Začal poslouchat na zavolání, nechal se hladit, později i stříhat, ale stále byl prostě svůj.
A zůstalo mu i to utíkání. Akorát že o tom jsme dlouho nevěděli. Až nám sousedka řekla, že Dyk chvilku předtím než přijedeme domů, přeskakuje plot zpátky. Věděl přesně, v kolik se vracíme, a protože to bylo pravidelně, tak chvíli před naším příjezdem se i on vracel z obchůzky. Co by taky sám doma dělal.
Páníček ho naučil dělat "mrtvej pes". Tedy Dyk jen ležel a nehýbal se. Jednou za ním páníček přijde, mluví na něj, Dyk nereaguje. Dělal mrtvého psa. Páníček na něj šahal, ale zdálo se mu, že nedýchá. Začalo mu být hrozně. Chvíli kolem něho zoufale chodil, přemýšlel, kam po půjde zakopat, pak vzal vodítko a říká: "Jdeme na procházku". Dyk vyskočil, oklepal se a vyrazil na procházku.
Myslím, že jeho počáteční vzteklost se mu nevyplatila. U žádného jiného psa se nám to nestalo, ale Dyk byl třikrát pokousaný. A to aniž by si začínal. Byli jsme s ním v lese, měli jsme ho na vodítku, najednou přiběhl vlčák bez pána. Všichni jsme křičeli, nikde jsme nemohli najít klacek, kterým bychom vlčáka bouchli... páníček vzal Dyka do náruče, vlčák naštěstí na něj nezaútočil a utekl pryč. Dyk už byl pokousaný. Z lesa jsme pospíchali k veterináři. I druhé pokousání bylo se šitím. Třetí bylo Dykovi osudným.

Jak zhubnout?

1. listopadu 2017 v 19:34 | LeS |  Zamyšlení
Myslím, že se o jídle bavíme ještě o trochu častěji než o počasí. Na jedné straně si předáváme zajímavé recepty, přemýšlíme, co dobrého uvařit, a na druhé straně hledáme zaručené diety.
Začala jsem brát prášky a za 6 měsíců jsem přibrala celých 10 kg.
Jak zhubnout? Více cvičit nebo méně jíst.
Já si vymyslela osm zásad, které se snažím dodržet:
1) Nevyskytovat se často poblíž jídla. Nemám tak silnou vůli, abych pracovala například v potravinách a neochutnávala. Do kuchyně chodím jen v nejnutnějších případech.
2) Jídlo po dvou hodinách. Mám hlad. Ale dám si to za 120 minut, za 110, 50 minut, naděje, že se dočkám. V mezičase se snažím zabavit a nemyslet na jídlo.
3) Kvalitní oběd se zákuskem. Za zákusek považuji nastrouhanou mrkev, jablko.
4) V sedm hodin si dát už jen půlku suchého chleba, pokud mám hlad.
5) Čokoládu, bombon, zákusek sníst s chutí a ne s výčitkami. Jednou za čas zas tolik nevadí.
6) Neslazené pití můžu v jakémkoliv množství. Řídím se heslem, že hlad je převlečená žízeň. Proto mám připravený hrnek zeleného čaje (zelený čaj je prý na hubnutí), který upíjím, jakmile mám na něco chuť.
7) Cvičení - úklid, chůze pěšky na autobus, ranní cvičení.
8) Motivace - můj šatník, který nechci celý vyměnit.
Rekapitulace. Kost a kůže asi už nebudu, ale aspoň jsem trošku oplácaná, takže mám co hrdě nosit :-) Jídlo miluji, a je pro mě těžké dodržovat jakékoliv diety. Dokážu mít ale už soucit s těmi, kteří nemůžou projít kolem jídla, aniž by ho neochutnali. A s těmi, kteří přibýrají z vody.
Někdy člověk dělá všechno možné a kila jdou nahoru. A někdy je to jen o silné vůli. Tak ať rady zaberou nebo ne, přeju hlavně spokojenost se svým tělem.
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra