Nejlepší psí příběhy

2. července 2018 v 14:26 | LeS |  Shlédnuto, přečteno, slyšeno-recenze
V knížce jsou sebrané příběhy, v kterých vystupuje pes, od různých autorů. Každý z nich vyprávěl příběh osobitým způsobem.
Veterinář James Herriot vypráví o psovi, kterého léčil, a jeho majitelce. Jack London popisoval, co vše dokázal pro svého pána Buck z divočiny. A. Terhune napsal několik příběhů o psech, kteří prošli jeho životem. G.K. Chesterton napsal detektivní příběh, kde pes má jen vedlejší, zato důležitou roli, která pomůže k odhalení pachatele. A.Woolcott napsal dojemný příběh z válečného prostředí.
Příběhů je dvacet jedna a nejvíce mě zaujal Blesk od Samuela Derieux. Byl napsán tak, že ho přečetla a rozumněla mu i moje dcera. V příběhu vystupuje pes-Blesk, který už od narození byl šampionem. Byl poslán na výcvik v lovení. Cvičitel Swygert ho ale spražil výstřelem z pušky, který Blesk neznal, a tak utekl a od té doby se pušek bál. Psa vrátili zpátky jako bojácného a nehodícího se na lovení. Jiný cvičitel psů si ho ale vzal k sobě a snažil se ho naučit, aby se výstřelů nebál. Jedním ze cvičení bylo, že Blesk byl v rybníku, nemohl se vyškrábat na druhý strmý břeh a vždy, když se přiblížil k cvičiteli, ten vystřelil. Blesk musel překonat svůj strach z výstřelů a úplně unavený nakonec doplaval ke cvičiteli. Když se naučil nebát výstřelů, zúčastnil se několika loveckých závodů. Na jednom ze závodů se setkal s cvičitelem Swygertem, který tam měl svého psa a v závodech se měl utkat s Bleskem. Swygert naládoval pušku tak, aby vystřelila hodně hlasitě, protože se domníval, že pes, který se něčeho bojí, se bude bát vždycky. Blesk ale tentokrát zůstal stát, neutekl, zato utekl Swygertův pes.
Všechny příběhy byly vyprávěny s láskou ke psu. I když ne vždy končili šťastně. On je ten psí život kratší než lidský. Proto byly některé příběhy smutné. Někdy člověku nezbylo nic jiného než pes - jako v příběhu od Hugha Walpole. Někde pes zachránil lidský život - příběh Joyce Strangerové. A všude byl pes tím nejlepším přítelem člověka. Oddychové prázdninové čtení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 2. července 2018 v 17:19 | Reagovat

To vypadá moc dobře, povídkové knížky mám poslední dobou ve velké oblibě a když je navíc o pejscích, je to ideální kombinace :-)

2 tinka77 tinka77 | Web | 3. července 2018 v 21:17 | Reagovat

Asi tam chýbala najznámejšia detektívka ,,pes baskerwillský,, a pre mňa najkrajší príbeh o psovi ,,Biely Tesák,, ale to už nie sú poviedky, ale samostatné romány :-)  ;-)

3 slunecnyden slunecnyden | Web | 8. července 2018 v 17:15 | Reagovat

[1]: Mě se tedy líbila. A možná si půjčím ještě českou verzi - nejhezčí psí příběhy .-)

[2]: A co Bílý Bim nebo Lassie se vrací :-)  Těch příběhů o psech bychom našli asi ještě víc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/