Březen 2019

Jyoti-Anděl zavolal mé jméno

8. března 2019 v 17:05 | LeS |  Shlédnuto, přečteno, slyšeno-recenze
Knížka mi připomněla můj vlastní živý sen. Šla jsem zahradou s rozkvetlými stromy, rozpustile jsem s nimi zatřásla a vstoupila do chrámu. Tam jsem uslyšela jedinou větu: "Jsi připravená." Ale na co? Chtěla jsem se ptát, ale věděla jsem, že nemám. Na odpověď jsem si musela počkat několik dnů.
Knížka "Anděl zavolal mé jméno" je o probouzející se energii kundalí. Byla pro mě těžko pochopitelná a zároveň osvobozující. Prolíná se v ní autorčin reálný život, její sny a vize, a je doplňována citacemi z knih, hodících se k tomu, čím autorka právě prochází. Na některém místě je napsáno, že kniha se nečte rozumem, ale srdcem. A tak jsem ji také chápala.
Autorka zažívá strašlivé bolesti a tělesné změny, ale podle ní se jedná o postupující transformativní energii. Potkává řadu duchovních učitelů, které ji ve správném okamžiku posouvají dále a pro ni i vysvětlují, co se s ní právě děje. Zároveň ve snech vidí symboly a obrazy, jejichž významy poznává postupně a kruh se uzavírá v poslední kapitole.
Knížka mě určitě zaujala. Popisované symptomy bych definovala spíše jako schizofrenii a ne něco, čím si prošla řada lidí a slouží k otevření a vyčištění duše. Autorka sama vyjadřuje několikrát nepochopení ze strany okolí a naší "západní" kultury. Naštěstí jí rozumějí například indiáni, nebo duchovní učitelé "východního" náboženství.
S autorkou jsem prošla několik let a silných zážitků, i když prožitky jsou nezprostředkovatelné. Přemýšlím, zda bych ji doporučila například lidem, jejichž blízcí jsou duševně nemocní... Psychiatrům...?
Je psána s otevřeností. A určitě obdivuji, co autorka dokázala v reálném životě. Určitě bych se nechtěla vydat její cestou. I když možná takto očisťuje nejen sebe, ale i dalších 7 generací...
Moc se mi také líbil dovětek o poradním sboru babiček. Myslím, že si stále málo vážíme moudrých starších, přírody a naší Země.
A pokračování mého vlastního snu? Po několik dnech jsem se vrátila zpátky do chrámu. Byla jsem připravená na to, poznat to nejdůležitější. Bylo mi řečeno: "Nejdůležitější je harmonie." Těžko se popisuje, co vlastně to slovo znamená, protože jsem prožívala ten pocit vnitřního klidu a vyrovnanosti. "A co mám dělat s negativními energiemi?" ptala jsem se. "Nech je procházet. Vyjádři psaním, tancem, malováním..." Odcházela jsem a stromy bych nejraději s láskou objala.
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra