3knihy o psychologii

8. června 2020 v 15:06 | LeS |  Shlédnuto, přečteno, slyšeno-recenze
Luise Hay, Cheryl Richardson - Je jen na Vás budete-li mít skvělý život
Dvě ženy, které se zabývají osobním růstem se setkávají v hotelu, na skypu, i u Luise Hay doma, a vedou společné rozhovory. Řekla bych, že více se Cheryl Richardson ptá, a Luise Hay vypráví o svém životě. O tom, co jí pomohlo, a jak pomohla tím, co objevila, druhým. Cheryl Richardson přidává svůj osobní pohled a situaci ze svého života. Ale vesměs si notují.
Nejdůležitějším je mít rád sám sebe a myslet pozitivně, pak se spoustu věcí vyřeší samo. Moc se mi líbí hned první kapitola "Zvedněte sluchátko a otevřete poštu." Louse stačily jen tyto dvě jednoduché věci, aby se začaly věci obracet k lepšímu. Někdy toho chceme také moc a rychle, a nedokážeme čekat. Ale obě dvě ženy se shodly v tom, že jejich úspěch nepřišel hned, že před tím byla spousta činností. Mám takový pocit, že úspěch přijde, až když jsme na něj připraveni, a myslíme věci vážně.
Knížka prochází celým životem Luise a končí i povídáním o smrti. Luise Hay je už přes sedmdesát, a přestože podle sebe zažívá nejkrásnější dny života, uvažuje i o tomto tématu. Louise má dva lidi, kteří se postarají o její tělo i její duši. Přijde mi to připravenost, chce odejít ze světa co nejlépe. (Louise L Hay je už po smrti, snad odešla ze života tak, jak si naplánovala).
V knize je i několik afirmací. A mnoho afirmací lze provádět i při každodenních lidských činnostech - při konzumaci jídla, při řízení auta apod. A mnoho afirmací je o vděčnosti a o lásce.
Je to laskavá knížka. Je to i příslib, že když někomu tyto věci fungují, a je někdo, kdo se dokáže cítit velmi dobře ve svém životě, a dokázal vybudovat nakladatelství a zařídit krásný dům, může to fungovat a povést se i mně. Uzdravit se, nebo si splnit své sny.


Jan Svoboda - Modelkou v padesáti
Musím přiznat, že pana Svobodu jsem neznala. Ale po této knížce jsem ho začala vyhledávat a kdyby ještě ordinoval, hned se k němu přihlásím. Začala jsem si ho ohromně vážit a se spoustu jeho názorů se ztotožňuji. Je to skutečně odborník, který dokáže předávat svoje vědomosti dál.
V knížce je 36 příběhů z psychologické poradny. A většina z nich je o pozitivní změně u dotyčného klienta. Pan Svoboda dokáže povídáním a opakováním řečeného a dalšími psychologickými postupy najít, kde je problém. A ukázat klientovi, aby ten problém objevil sám a hlavně nalezl řešení.
Je až neskutečné, že problémy, které se zdály neřešitelné, dokázali klienti vyřešit a dokázali zlepšit svůj život.
Z mé zkušenosti vím, že je moc dobré si povídat s někým, kdo vás skutečně vyslechne. Ale nikdy se mi nepodařilo "přes psychologa změnit svůj život k lepšímu".
Další příběhy, které nejsou přímo vyřešením problému v psychice klienta, jsou o situaci, o případech, které pan psycholog zažil. A nechávají čtenáře, aby se sám zamyslel. Co je dobré, co je špatné, jak by to mohlo být lepší...
Knížka mě skutečně nadchla, moc se mi líbilo, že řešení existuje. A obdiv všem klientům, kteří na sobě zapracovali, některé věci v životě změnili, a začali se i cítit lépe.


Laurent Gounelle - Muž, který chtěl být šťastný
Muž, který chtěl být šťastný, trávil dovolenou na Bali a několik dní před odjezdem našel mistra, který se mu pár dní věnoval. Nejprve muž ani nevěděl, že mu něco chybí. Později se naučil být svobodný. Být svobodný ve svém rozhodování, být svobodný ve výběru cíle i v cestě za ním.
Knížka není jen výčtem rad, ale příběhem. Popisem pár dnů, které Julian prožíval.
A jednu z těch rad jsem si vzala k srdci. Člověk by měl mít někoho, kdo mu věří, že cíle dosáhne a podporuje ho. Nemusí to být ani živý člověk, může to být někdo, kdo mu věřil v minulosti. Je ale dobré, když se vyskytnou překážky, aby byl někdo, kdo vás podpoří. A my to tak nevzdáme.
Myslím, že člověk v knize najde něco, co ho zaujme. Jako ve spoustě duchovních knih.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 9. června 2020 v 2:18 | Reagovat

Afirmace jsou mocné nástroje růstu.

2 blondýna blondýna | 9. června 2020 v 8:42 | Reagovat

Skutečně dobrého psychologa člověk někdy hledá marně a nenajde.
Podařilo se mi najít a hlavně pod jejím vedením se posunout. Díky studiu na zdravotní škole jsme se velice dobře znaly, " studovala " mne od puberty.
Prošla se mnou střední věk a nenásilnou formou mne přivedla do přístavu, aniž by mou mysl jedinkrát znásilnila. A že to byla občas bouře veliká.
Je to neskutečný dar, když se terapeut podaří.

3 supice supice | E-mail | Web | 10. června 2020 v 10:00 | Reagovat

Nejlepším psychologem je mé nitro, když mu naslouchám, povídám si s ním. Hodně taky pomáhají videa na youtube s příběhy lidí, kteří si zažili/zažívají něco podobného. Nechat si radit od člověka, který to nemá zažité a zná jen teorii jsem zažila. Dalo mi to právě to poznání, že si nejlíp pomůžu já sama;)

4 slunecnyden slunecnyden | Web | 10. června 2020 v 21:11 | Reagovat

[1]: Na tvé komentáře asi nejde reagovat .-) :-)

[2]: Je to tak. Je osvobozující už jen se někomu vypovídat. Když se pak podaří najít někoho, kdo pomůže rozplést ty zamotané nitky, uzdravíme svoji duši .-)

[3]: Souhlasím, že odpovědi máme v sobě. Právě, když se cítím nejhůř, často mi přijde nějaká odpověď, nějaké poznání... a já zas odkryji kousek mě samé, chybné myšlenky, nebo prostě jen najdu nové otevřené dveře .-)

5 Lilith Uchiha Woods Lilith Uchiha Woods | Web | 13. června 2020 v 1:58 | Reagovat

Neznám

6 Leri Tessla Leri Tessla | Web | 13. června 2020 v 19:54 | Reagovat

Poslední mi velmi připomněla knihu Mnich, který prodal svoje Ferrari of R. Sharmy. Moc silná a poučná záležitost :) Četla jsem ji tehdy ještě na střední a dala mi toho opravdu hodně - tak nějak jsem díky ní viděla svět jinak, líp...

7 Eli Eli | Web | 14. června 2020 v 22:22 | Reagovat

Ta druhá a třetí knížka mne zaujala, ale nejvíc ta druhá. Možná bych momentálně sama potřebovala pomoc pana Svobody. :D ale až budu mít někdy za dlouho dobou zase chuť načtení, rozhodně si vezmu inspiraci z těchto knih. :) určitě i Váš život to nějak ovlivnilo, že se budete teď na věci koukat jinak. :)

8 slunecnyden slunecnyden | 20. června 2020 v 19:48 | Reagovat

[5]: Člověk nemusí všechno znát .-)

[6]: Leri, také znám .-) Takovýchto tipů knížek je opravdu hodně a pro mě jsou čtivější než detektivky :-) Myslím, že i díky nim jsem ve větším klidu .-)

[7]: Eli, jsem takový člověk, co se šťourá ve svých pocitech - a tyto knížky jsou pozitivní, takže určitě mi pomáhají .-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogoví přátelé: nejen...
www.reveriedreams.blog.cz - vymyšlené příběhy
www.tinka77.blog.cz - oblečení barbie
www.dasatomaskova.blog.cz - na křídlech vážky
https://humanlizards.blogspot.com- kreslení,básně
www.veki.blog.cz - kamrlík
http://ublondyny.blogspot.com/
http://miric.unas.cz/
http://marijakesfoto.blog.cz/-cestování
http://ohnice.blog.cz/
http://australsky.blog.cz/
http://vceliraj.blog.cz/
http://zjinyhosveta.blog.cz/
www.supice.blog.cz - moudra
www.kdyz-se-dvojcata-nudi.blog.cz